• Які знаменитості народжені в рік Коня

  • Вівторок, 21 січня 2014 року

Людська історія знає чимало людей, що народилися під знаком коня, ось тільки деякі з них, про кого знає майже кожен житель нашого світу.

2014 год — год Лошади. Иллюстрация: Джейн Ку/Великая Эпоха

2014 ― рік Коня. Ілюстрація: Джейн Ку/Велика Епоха

Чингісхан (1162―1227 рр.)

Чингісхан ― засновник і імператор Монгольської імперії. Народжений на монгольському плато, він розвинув у собі надприродне вміння виживати в складних навколишніх умовах. Завдяки цій якості, а також чудовим і гнучким здібностям в управлінні державою, він завоював сусідні племена і перетворив їхні розрізнені і недружні орди в потужну імперію, що охоплювала територію від Європи до Азії. В результаті між Сходом і Заходом утворилася мережа шляхів і постійний культурний обмін.

В історичних записах Китаю говориться, що Чингісхан був спокійною і розважливою людиною. Він мріяв об'єднати монголів і підкорити світ, будучи ще дитиною. Талант використовувати на повну потужність усі людські можливості, передбачливість і почуття справедливості дозволили Чингісхану повною мірою здійснити свої сподівання.

Рембрандт Харменс ван Рейн (1606-1669 рр.)

Рембрандт Харменс ван Рейн був одним із найкращих художників в історії, яким захоплюється багато біографів. Вони називають його «майстром світлотіні» і порівнюють із Шекспіром. На їхню думку, Рембрандт у своїх картинах по-шекспірівськи передавав душевні переживання персонажів і досконало висловлював свої ідеї.

Він реалістично зображував природу і передавав світлотіні. Його незвичайну техніку накладення легких і темних тонів вважають дивом.

Причина, за якою Рембрандт так вміло і майстерно зображував життя від колиски до могили, криється не в тому, що він співчував або втішав людей, а в тому, що він жив серед людей і був у людських серцях.

Луї Пастер (1822―1895 рр.)

Луї Пастер ― вчений-мікробіолог XIX століття. Все своє життя він присвятив дослідженню вакцин проти інфекційних захворювань, пастеризації, хвороб шовковичного шовкопряда і домашніх тварин. Його вважають одним з основоположників сучасної мікробіології. Вакцина, яку він винайшов, врятувала багато життів від невиліковних хвороб. Вакцинацію проти сибірської виразки і щеплення проти сказу широко застосовують і досі, щоб уберегти людей від зараження.

У 1870 році французька армія зазнала поразки у франко-прусській війні. Пруссія зажадала від Франції не тільки виплатити велику грошову суму, а й поступитися частиною своєї території. Маючі почуття власної гідності, французи стали відчувати глибоку зневіру через поразку. Але відкриття Пастера швидко повернули Франції величезну надію і мужність. І добитися таких великих результатів допомогла не сильна армія чи передове озброєння, а його співчутливе серце.

Люди захоплювалися ним і називали «милосердним ученим». Вистраждавши втрату своїх дітей і ставши свідком смерті та розлук, Пастер вирішив присвятити себе «порятунку життів і профілактиці вірусних захворювань у людей». Він не змінив своїх устремлінь до самої смерті.

Франклін Д. Рузвельт (1882―1945 рр.)

Франклін Д. Рузвельт ― 32-й президент Сполучених Штатів Америки. Все своє життя він присвятив тому, щоб забезпечити мир у всьому світі, побороти поліомієліт, яким сам захворів у 1921 році, і вивести Америку з «Великої депресії» (1929―1933 рр.). Він вважається одним з найуспішніших політичних лідерів у сучасній історії.

У 1918 році Рузвельт був відправлений за кордон, щоб ознайомитися з військовою ситуацією. Після того як він побачив жорстокі тактики, що вживаються сучасними цивілізованими людьми для вирішення суперечок, використання гвинтівок, багнетів, а також закривавлені листи зі слідами сліз, то твердо вирішив добиватися миру в усьому світі. У його розумінні мир у всьому світі повинен ґрунтуватися на взаємних угодах, і кожна країна має своє власне місце на планеті.

На додаток до прагнення до миру в усьому світі та усунення воєн, Рузвельт докладав всі сили, щоб перемогти поліомієліт. Він захворів цією важкою хворобою в 39 років і поборов її, знову ставши на ноги, завдяки своїй незвичайній мужності і твердій рішучості. Він повністю підтримував створення організації, яка б займалася профілактикою та дослідженнями захворювань у країні.

Інші знаменитості, що народилися в рік Коня:

Відомі актори: Клінт Іствуд, Харрісон Форд, Дмитро Дюжев.

Політики та громадські діячі: Борис Єльцин, Віктор Ющенко, екс-майор Управління держохорони України Микола Мельниченко.

Українські зірки: співачка Ані Лорак, актриса і телеведуча Ольга Сумська, шоумен Володимир Зеленський.

Читайте також:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...