• Які знаменитості народилися в рік Кози

  • Четвер, 19 лютого 2015 року

Люди, що народилися в рік Кози, мають особливі риси характеру. Вони творчі, майстерні та обдаровані. Вони можуть взятися за будь-яку професію, яка вимагає майстерності і здатності до творчості. Ілюстрація: Енні У/EpochTimes.com.ua
Люди, що народилися в рік Кози, мають особливі риси характеру. Вони творчі, майстерні та обдаровані. Вони можуть взятися за будь-яку професію, яка вимагає майстерності і здатності до творчості. Ілюстрація: Енні У/EpochTimes.com.ua

Китайський Новий рік починається 19 лютого. Зустрічаючи рік Кози, ми прощаємося з роком Коня. Восьма серед 12 тварин Коза вважається найбільш артистичним чи творчим знаком китайського зодіаку.

Навіть на природі, коли немає ні їжі, ні води, коза все одно вперто йде за пастухом. Вона виглядає смирною і м'якою, проте дуже сильна. Це одна з рис людей, які народилися у рік Кози.

Люди зі знаком Кози, як правило, милі, чарівні, доброзичливі, готові допомогти і чуйні. Серед них є великі імператори і багато відомих творчих людей і новаторів.

Лі Шимінь (559—649)

Лі Шиміня (李世民) вважають найвеличнішим імператором в історії Китаю. Він також відомий як імператор Тайцзун династії Тан. За час його 23-річного правління з 626 по 649 роки він створив найвидатнішу епоху в китайській історії, зробивши Китай однією з найбільших і наймогутніших країн у світі. Протягом понад століття після його смерті Китай насолоджувався миром і процвітанням.

Юе Фей (1103—1142)

Юе Фей (岳飛) був одним із найбільш славетних генералів Китаю. Він народився у кінці династії Північна Сун і був відомий не лише своїми військовими успіхами, а й високим рівнем моральності. Його вважали в Китаї зразковим патріотом і національним героєм. Після смерті постать Юе Фея стала вважатися в китайській культурі втіленням відданості.

Мікеланджело (1475—1564)

Художник, скульптор, архітектор і поет Мікеланджело вважається одним із найбільш знаменитих митців італійського Відродження. Його майстерність творця була визнана вже в юності, а ледве йому виповнилося двадцять, він уже створював майстерні роботи. Одними з його найвидатніших творінь є статуя «Давид» і фреска «Богоматір, що відчуває скорботу», яку він створив у Сікстинській капелі.

Цао Сюецінь (бл. 1715—1763)

Цао Сюецінь (曹雪芹) — китайський письменник епохи династії Цін. Його книга «Сон у червоному теремі», яка була написана у другій половині 18-го століття, вважається в китайській літературі одним із «Чотирьох великих класичних романів». Це не лише чудовий китайський роман, але і, як вважається, перлина світової літератури.

Франц Ліст (1811—1886)

Угорський композитор, віртуоз фортепіано, диригент і педагог Франц Ліст на початку 19-го століття вважався найвидатнішим піаністом усіх часів. Він славився своєю розвиненою і різноманітною технікою виконання і своїми експериментальними формами музики. До 40 з гаком років завдяки віртуозному таланту і великій кількості створених музичних творів Ліст нажив собі статки і став активним філантропом. Ліст сприяв іншим композиторам і пожертвував велику частину своїх гонорарів на різноманітні благодійні та гуманітарні цілі. Він також зробив свій внесок у суспільні проекти, такі як будівництво лікарень, шкіл і церков.

Марк Твен (1835—1910)

Марк Твен, справжнє ім'я якого Семюел Клеменс, — відомий американський письменник, журналіст, викладач і гуморист, якого прозвали «батьком американської літератури». У 1876 році він написав роман «Пригоди Тома Сойєра». У 1885 році Твен закінчив його продовження — «Пригоди Гекльберрі Фінна», що вважається одним із найвидатніших американських романів. Він цікавився наукою, дружив із Ніколою Теслою і мав три запатентованих на своє ім'я винаходи. Він також цікавився парапсихологією, передбачивши власну смерть і смерть брата.

Томас Алва Едісон (1847—1931)

Вельми плідний американський винахідник і підприємець Томас Едісон подарував світові такі нові технології і пристрої, як електрична лампочка, грамофон і кінокамера. Він ще в дуже ранньому віці розвинув ділову хватку, заснувавши 14 компаній, включаючи General Electric. Едісон був володарем 1093 патентів у США та Європі, а його винаходи вплинули на майбутні технології, із яких розвинулися телекомунікації.

Білл Гейтс (1955)

Білл Гейтс є співзасновником корпорації Microsoft і довгий час був директором і головою цієї найбільшої у світі компанії із програмного забезпечення для ПК. Він один із найвідоміших підприємців епохи революції персональних комп'ютерів. Гейтс незмінно потрапляє до списку найбагатших людей у світі за версією Forbes і пожертвував великі суми грошей різним благодійним організаціям та науково-дослідним програмам.

Джулія Робертс (1967)

Джулія Робертс — американська актриса і кінопродюсер, одна з найбільш високооплачуваних діячів Голлівуду. Вона привернула до себе увагу своєю захопливою акторською грою у фільмі «Сталеві магнолії», а зіркою стала завдяки таким фільмам, як «Красуня» і «Ерін Брокович». Робертс завоювала безліч нагород, включаючи кілька «Золотих глобусів» і премію Оскар за кращу жіночу роль. Вона підтримує кілька благодійних організацій і бере участь у діяльності щодо підвищення обізнаності громадськості про такі питання, як синдром Ретта, зміна клімату та поновлювані джерела енергії.

Серед інших знаменитих людей зі знаком Кози — поет лорд Байрон, письменник і громадський критик Чарльз Діккенс, американська народна художниця Бабуся Мозес, посвячений у лицарське звання актор Лоренс Олів'є, письменник-фантаст Айзек Азімов, Джордж Гаррісон із «Бітлз», далекоглядний директор Стів Джобс і тележурналіст Барбара Уолтерс. Козами також є політики Мустафа Джемілєв і Михеїл Саакашвілі, співачка Гайтана, футболісти Андрій Несмачний і Анатолій Тимощук.

Доюй Чжун, Велика Епоха

Доопрацьовано українською редакцією «Великої Епохи».


Читайте також:
Що принесе китайський Новий рік Кози?
Китайська новорічна легенда
Рік змії в китайській традиції
Китайський Новий рік Білого Тигра: легенди і традиції
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...