• У Китаї святкують романтичне свято: День подвійної сімки (частина 2)

  • Середа, 23 липня 2014 року

Ми продовжуємо розповідь про красиве китайське свято Подвійної сімки, яке відзначають у 7-й день 7-го місяця за місячним календарем (2 серпня 2014 року).

Легенда, пов’язана із цим святом, описана у першій частині статті.

Всього раз на рік у ніч на 7-й день 7-го місяця Нюлан і Чжиню можуть зустрітися, перейшовши через Чумацький Шлях мостом, утвореним сороками

Всього раз на рік у ніч на 7-й день 7-го місяця Нюлан і Чжиню можуть зустрітися, перейшовши через Чумацький Шлях мостом, утвореним сороками. Ілюстрація: Енні У/Велика Епоха

Традиції свята

У Китаї свято Цісі відзначають по-різному. Але найпоширеніший звичай сьомого дня сьомого місячного місяця — коли жінки та дівчата під вечір моляться про те, аби їхні руки стали більш вправними й умілими.

1. Встромляння нитки в голку

Із часів династії Хань якнайшвидше встромити нитку в голку під місячним світлом — найдавніший обряд, який, як вважається, приносить благословіння у вигляді більшої майстерності. Жінка, що зможе за хвилину протягнути нитку в більшу кількість голок, визнається такою, яка стане найбільш майстерною у майбутньому. В Гонконзі молоді жінки показують своє рукоділля і під нічним небом роблять підношення.

2. Поклоніння Чжиню

За традицією, молоді жінки просять Небеса зробити їх вродливими. Як частина цього ритуалу, в цю ніч вони миють волосся.

У святковий день молоді жінки приділяють велике значення поклонінню Чжиню. Ці заходи організовуються заздалегідь кількома сестрами. Як правило, вони накривають стіл, подавши чай, вино, лонган, китайські фініки, горіхи, насіння дині та інші закуски. Молоді жінки, сидячи навколо столу, займаються рукоділлям, аби показати свою майстерність. А ще вони дивляться в бік зірки Вега і моляться про доброго чоловіка і щасливе життя.

У деяких районах дівчата будують барвисті «вівтарі» з паперу, свіжих фруктів і квітів як данину поваги вічному коханню чесного Нюлана і прекрасної Чжиню.

3. Різьба по фруктах

Різьба по фруктах — ще одна традиція свята. У цей день іще один спосіб показати спритність рук — це вирізати квіти й птахів із різних фруктів. Завдяки гладкій шкірці динь і кавунів, на ній легко можна вирізати різні візерунки і фігурки (т.зв. карвінг).

4. Приготування та поїдання цяо го

У день подвійної сімки зазвичай їдять цяо го (巧果) — свого роду тонкий смажений кондитерський виріб, приготовлений із борошна, цукру (або меду) і кунжуту. Цяо го буквально означає «закуска умілих (рук)».

Багато жінок роблять цяо го вдома або з подругами. Вони кладуть цукор у каструлю і варять його, щоб вийшов сироп. Потім додають борошно і кунжут. Коли із цієї суміші утворюється м'яке тісто, вони кладуть його на стіл і розкочують тонким пластом. Воно нарізається прямокутниками або у формі веретена. Жінки надають шматкам тіста різну форму і обсмажують доти, доки ті не стануть золотисто-жовтими.

У східних районах Китаю подруги збираються разом, аби приготувати особливі пельмені. У пару пельменів кладуть щось схоже на монету і фінік. Вважається, що та, хто з'їсть пельмень із «монетою», стане дуже багатою, а та, яка з'їсть із фініком, скоро вийде заміж.

5. Святкування дня народження корів і биків

На честь легендарної корови, яка принесла себе в жертву заради Нюлана і Чжиню, в деяких сільських районах діти збирають букети польових квітів і вішають їх на роги бикам. Цей звичай святкування «дня народження» корів і биків призначений для того, щоб увічнити пам'ять про співчуття корови.

Незалежно від регіону чи традицій, ввечері сім'ї прибирають у себе у дворі, ставлять на стіл цяо го з лотосовим корінням чи насінням, а також інші продукти і сидячи спостерігають як Нюлан (Альтаїр) і Чжиню (Вега) «зустрінуться» в небі.

Китайський День святого Валентина

Свято Подвійної сімки є днем вираження самовідданої любові, тому його часто називають китайським Днем святого Валентина. На жаль, за винятком деяких сільських районів, традиційні звичаї цього дня в материковому Китаї були частково забуті або повністю втрачені.

Зараз молоді китайці часто незнайомі з походженням свята Цісі і традиціями цього китайського Дня святого Валентина, і, скоріше, відзначають західне — 14 лютого.

І все-таки, історія кохання Нюлана і Чжиню вкорінилася в серцях китайців. У більшості країн Азії це є відомим нагадуванням про справжню відданість.

Лілі Чу, Велика Епоха


Читайте також:

Китайське традиційне свято Дуань-у: легенда про поета Цюй Юаня

Сьогодні — свято подвійної дев'ятки

Китайський Новий рік-2014: Рік Коня

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...