• Культура стародавнього Китаю: Привести у чудове місце — ідіома 54

  • Вівторок, 8 липня 2014 року

Наприкінці династії Східна Цзінь (317—420) всі державні справи в основному лягали на плечі євнухів, що служили при дворі, тоді як імператор Лін більшу частину часу проводив зі своїми наложницями і постійно влаштовував бенкети.

Китайська ідіома «引人入勝» (yǐn rén rù sheng; інь жень жу шен) зазвичай використовується для опису чогось прекрасного, чарівного і привабливого

Китайська ідіома «引人入勝» (yǐn rén rù sheng; інь жень жу шен) зазвичай використовується для опису чогось прекрасного, чарівного і привабливого. Ілюстрація: Флора Чун/Велика Епоха

Багато вищих чиновників, наслідуючи приклад імператора, купалися в розкоші і турбувалися про те, як накопичити собі більше багатств, а не про державні справи.

У цей період застою багато молодих учених були дуже засмучені, оскільки у них не було можливості застосувати свої талант і знання, вони не бачили свого майбутнього.

Крім того, за висловлювання на захист справедливості вони могли бути вбиті в будь-який час. Багато обдарованих молодих людей почали випивати. Одним із них був Ван Чен.

До 20 років у Ван Чена проявилися здібності, які зробили його відомим. Його дядько, Фан Нін, конфуціанський учений і господарник при Східній Цзінь, хвалив Вана за впевненість у собі і говорив, що молодий чоловік у майбутньому може стати великою людиною.

Але розгульний спосіб життя влади дуже засмучував Ван Чена, і у нього не виникало бажання чимось зайнятися. Подружившись із випивкою, він ніколи не бував тверезим.

У «Го Цзи», зібранні коротких історій, написаних Го Ченчжи (близько 403 року), говориться, що, коли Ван Чен напивався, то відчував себе в прекрасній місцевості.

З цієї сумної історії і виникла ідіома «引人入勝» (yǐn rén rù shèng), що буквально означає «привести в чудове місце». Цим виразом описують щось чарівне, привабливе чи цікаве, наприклад, історію, розповідь, виставу, фільм, музику тощо.


Читайте також:

Культура стародавнього Китаю: Запросити вовка до хати — ідіома 53

Культура стародавнього Китаю: Цитувати канони і базуватися на класиках — ідіома 52


Культура стародавнього Китаю


Китайські ідіоми: що це?

Підписатися:

Г

Д

Є

З

К

Л

М

Н

О

П

Р

С

Т

У

Ц

Я

Social comments Cackle

загрузка...