• Як святкують традиційне китайське свято Дуань-у (частина 2)

  • П'ятниця, 30 травня 2014 року

Це друга частина статті про традиційне китайське свято Дуань-у.

Читайте також: частина 1  

Урочистості цього свята

Під час свята Дуань-у китайці дотримуються численних традицій і звичаїв. А перегони на човнах-драконах і поїдання цзунцзи стали головними його заходами.

Цзунцзи — це галушки у формі пірамідок, зроблені із клейкого рису, наповнені різними начинками і загорнуті у листя бамбуку. Їх варять або готують на пару. Цзунцзи стали важливим символом свята Дуань-у

Цзунцзи — це галушки у формі пірамідок, зроблені із клейкого рису, наповнені різними начинками і загорнуті у листя бамбуку. Їх варять або готують на пару. Цзунцзи стали важливим символом свята Дуань-у. Ілюстрація: Велика Епоха

Перегони на човнах-драконах

Перегони на човнах-драконах є невід’ємною частиною свята Дуань-у. Цієї традиції дотримуються не лише в Китаї, а і в інших частинах світу, де є великі діаспори етнічних китайців. У кожній команді має бути по 22 учасники, які сідають у довгі човни у формі драконів і пливуть наввипередки на відстань більше кілометра.

Поїдання цзунцзи

Цзунцзи — одна зі страв традиційної китайської кухні. Це галушки у формі пірамідок, загорнуті у листя бамбука. Цзунцзи зазвичай роблять із клейкого рису, наповненого різними начинками. Вони можуть бути зварені або приготовлені на пару. Цзунцзи стали важливим символом свята Дуань-у.

Розпивання реальгарового вина

Реальгарове вино — це китайський лікер, приправлений травою реальгар. Пити вино у свято Дуань-у є традицією, особливо після перегонів на човнах-драконах.

Інші звичаї

У деяких частинах Китаю батьки зазвичай наряджають своїх дітей і прикріпляють до їхніх нарядів ароматні мішечки. Ці мішечки — це зшиті вручну сумочки із барвистих шовкових тканин. У них кладуть парфуми або ліки на основі трав і потім зав’язують шовковою ниткою. Мішечки зазвичай вішають дітям на шию чи прив’язують до передньої частини їхнього одягу як прикрасу. Вважається, що ароматизовані мішечки здатні відігнати злих духів.

Існує й таке повір’я, що, коли у свято драконівських човнів дітям надягти п’ять яскравих браслетів на зап’ястя, щиколотки і шию, то це допомагає відігнати від дитини шкідників.

Багато людей використовують цей день як можливість, щоб очистити свої домівки. Вони кладуть листя полину та аїру на верхню частину дверей, аби хвороби не могли проникнути у будинок. Вважається, що стебла і листя цих рослин мають особливий аромат, який відлякує комарів і мух та очищує повітря, тому цей звичай зі зрозумілих причин досить популярний. У деяких районах це свято вважається днем, коли люди можуть посилити свій імунітет і позбутися хвороб.

Жителі деяких місць докладають особливих зусиль, аби відігнати отруйних шкідників, у тому числі скорпіонів, змій, багатоніжок, ящерів і жаб.

Свято Дуань-у пов’язане із легендою про поета Цюй Юаня

Свято Дуань-у пов’язане із легендою про поета Цюй Юаня. Ілюстрація: СМ Ян/Велика Епоха

Протягом 2000 років дух патріотизму Цюй Юаня (легенда про нього розказана у першій частині статті) впливав на багатьох людей, і його, як і раніше, шанують китайці в усьому світі. Безумовно, це є рушійною силою, що робить свято Дуань-у особливим і веселим часом.


Читайте також:

Свято початку літа Дуань-у: історія та особливості 

Китайський Новий рік 2014: Рік Коня

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...