• Історія Китаю (25): Гуань Чжун - прем'єр-міністр, який зробив державу найпотужнішою у світі

  • Неділя, 7 липня 2013 року

Гуань Чжун був видатним чиновником в період Весни і Осені — один із важливих періодів в історії Китаю. Він перший став уводити закони під час правління царства Ці. Після того, як його призначили на посаду прем'єр-міністра при правителі Ци Хуан-гуні у 685 до н.е., держава Ці стала найбільш квітучою і потужною у всьому світі.

Гуань Чжун з юних років дружив з Бао Шуя. Пізніше Бао став чиновником при дворі. Хоча Гуань був бідний, але бачачи, що він дуже талановитий і розумний, Бао завжди дбав про нього і дозволяв користуватися своїми особистими речами за необхідності. Одного дня Бао Шуя вирішив рекомендувати правителю свого друга на пост прем'єр-міністра. Владика дослухався поради Бао Шуя і, оцінивши таланти Гуань Чжуна, взяв його на домовлену посаду. Гуань Чжун одразу почав проводити всебічні перетворення, завдяки яким Хуан-гун став одним із наймогутніших правителів у період Весни і Осені.

Гуань Чжун централізував державну владу, розділивши країну на частини, які безпосередньо підкорялися правителю. Потім розділив населення на чотири стани: чиновників, селян, ремісників і купців, — завдяки цьому Гуань Чжун придумав ефективний метод, щоб відбирати талановитих людей для роботи на державних посадах. Він змінив закон щодо стягнення податків — тепер вони стягувалися з кожної окремої сім'ї, а не з об'єднання будинків. Після проведення таких реформ Гуань Чжун забрав управління державою Ци у колись могутніх кланів аристократії і передав у руки команди талановитих людей, які прагнули процвітання для своєї держави.

Гуань Чжун вірив, що добробут народу є основою країни. Він також виступав за те, що правитель повинен піклуватися про економічне процвітання всіх соціальних класів, а також забезпечувати людей, готових служити правителю. Найважливішими для держави мають бути порядність, справедливість, чесність і совість, і правитель у виконанні цих принципів має бути прикладом для наслідування.

Протягом 40 років на посаді прем'єр-міністра Гуань Чжун впровадив низку реформ у сфері внутрішньої і зовнішньої політики. З його допомогою держава Ці процвітала в економічному, політичному житті та у сфері військової справи.

Гуань Чжун уважається автором «Гуань-цзи» — найпершої відомої книги з економіки і законодавства у стародавньому Китаї. Вона висвітлила такі теми, як фінанси, банківська справа, грошово-кредитна система, торгівля, оподаткування та інші аспекти в економічній сфері, і значно вплинула на розвиток економіки в історії Китаю.

Читайте також:

Цінь Ши Хуан — перший китайський імператор

Підписатися:

Г

Д

Ж

І

Й

К

Л

М

Н

О

П

С

Т

У

Ф

Х

Ц

Ч

Ш

Ю

Я

Social comments Cackle

загрузка...