• Легендарні китайські «Вісім безсмертних». ч.5

  • Вівторок, 18 січня 2011 року

Познайомимося з наступним представником «Восьми безсмертних» («Ба сянь»), найстарішим і з них - мудрим Чжаном Голао. Він є творцем теорії пророкувань, а також уважається заступником літніх людей і подружнього щастя.

Чжан Голао жив відлюдником на горі Тяошань біля Ханчжоу.

Часто його зображують із довгою білою бородою, сидячим на білому ослі задом наперед і, тримаючим у руках бамбукову трубку - барабан (ю-ку), склянку або футляр. Його віслюк міг переміщатися з величезною швидкістю й пробігати в день 10 тисяч лі. Під час зупинок Чжан Голао перетворював його в паперову фігурку й клав її до кишені. Крапля води з рота безсмертного знову пожвавлювала осла, коли хазяїнові потрібно було їхати далі.

Чжан Голао асоціюється з реальною людиною, яка жила при династії Тан. Відповідно до легенд, Чжан Голао - це втілення білого кажана, який з'явився ще за часів створення світу Богом Паньгу. Вже при Танській імператриці У Хоу (684 - 705 рр. н.е.) йому було кілька сотень років. Сам він стверджував, що був міністром при легендарному імператорі Яо (2353 - 2234 рр. до н.е).

Згадується Чжан Голао і при імператорі династії Тан Сюань Цзуні (8 століття). Його життєпис є в офіційних хроніках династії Тан. Найбільш ранній запис про нього є у Чжен Чу Хуея (9 століття), де він описаний як даос-маг, який їздив на білому віслюку.

Відповідно до найбільш ранній легенді, під час перебування Чжана Голао при дворі імператора Сюань Цзуна, він, бризнувши краплю води на мага Ше Фа Шана, оживив його. Маг розповів імператорові, що Чжан Голао є дух-перевертень кажана, який з'явився з хаосу при створенні світу. Повідавши це, він одразу випустив дух.

Один раз імператриця У запросила Чжана Голао до двору, і він, прийнявши запрошення, але не бажаючи відвідувати двір, розіграв сцену своєї смерті. Також Чжан Голао відмовився взяти за дружину дочку імператора Сюань Цзуна й отримати від нього титул міністра.

Читайте також:

Чжан Голао міг пророкувати майбутнє й знав події давньої давнини.

Чжан Голао є покровителем подружнього щастя й народження дітей. На популярному в народі малюнку він зображений сидячим на мулі й підносячим дитину тільки-но повінчаній парі. Його портрети часто вішали в кімнаті молодих.

Чжан Голао залишив своє фізичне тіло в районі гори Хеншань, де потім у його честь був побудований храм Цися («Притулок безсмертних»).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...