• Історія Китаю (57): Чжао Юнь — відданий, хоробрий і чесний генерал

  • Середа, 5 листопада 2014 року
Чжао Юнь був знаменитим генералом царства Шу в епоху Трьох царств. Він вважався зразком відданості, праведності, доброти, мудрості та хоробрості. Він не був єдиним в історії Китаю, хто мав видатну майстерність у бойових мистецтвах, але його чесність і праведність зробили його видатним генералом.

Чжао Юнь — відданий, хоробрий і чесний генерал

Чжао Юнь — відданий, хоробрий і чесний генерал. Ілюстрація: Б.Сяо/Велика Епоха

Наприкінці правління династії Східна Хань точилися постійні битви між воєначальниками, і люди жили в суворих умовах. В молодості Чжао Юнь шукав для себе великодушного і гідного пана, аби йому служити. Одного разу він зустрів нащадка династії Хань Лю Бея і, побачивши в ньому ці шляхетні якості, вирішив допомогти йому відродити династію Хань.

Чжао Юнь відзначився в битві проти армії Цао Цао при Чанбані. У той час Цао Цао відправив багатотисячну армію, аби знищити двохтисячне військо Лю Бея. Лю Бей вирішив відступати, але не міг кинути мирних жителів, які добровільно пішли за ним, і тому його війська рухалися дуже повільно. Незабаром в районі місцевості Чанбань їх нагнала армія Цао Цао. Дружини Лю Бея і його малолітній син Лю Шань у метушні загубилися і відстали.

Коли хтось помітив, що Чжао Юнь один поскакав на північ, у бік військ Цао Цао, то це викликало підозри, і про це повідомили Лю Бею. Але Лю Бея це не схвилювало — він твердо вірив, що Чжао Юнь ніколи не зрадить його. Як він і очікував, Чжао Юнь поїхав, аби врятувати маленького Лю Шаня і дружин свого пана. Чжао самотужки сім разів нападав на ворожий стан, убивши однією рукою понад 50 ворожих командирів (іншою рукою він тримав Лю Шаня — прим.пер.) і виснажений повернувся назад із сином Лю Бея. Спостерігаючи за тим, як Чжао Юнь знов і знов кидався в атаку проти ворога, що набагато його перевищував чисельністю, Цао Цао був настільки вражений його відданістю і відвагою, що заборонив своїм лучникам стріляти в нього. Ця історія про хоробрість Чжао Юня стала відома як «Порятунок немовляти пана в Чанбані».

Іншого разу війська царства Шу потрапили в засідку військ царства Вей і не могли вчасно повернутися до табору. Чжао Юнь сам один залишив свій табір і врятував командира цього війська. Коли він озирнувся назад, то виявив, що інший генерал царства Шу поранений і оточений загоном Вей. Він знову кинувся на поле битви проти військ Вей і врятував пораненого генерала. Тим часом величезна армія царства Вей, усю дорогу женучись за Чжао Юнєм, коли він увійшов до свого базового табору, теж підійшла до табору. Генерали, які охороняли табір, вирішили, що найкраще було б щільно закрити всі ворота перед армією Вей, адже та значно перевищувала чисельністю армію царства Шу. Проте Чжао Юнь наказав опустити і сховати всі стяги, припинити бити в барабани і залишити ворота розкритими навстіж. Він стояв один перед входом у табір, очікуючи приходу армії царства Вей. Підозрюючи засідку і побоюючись доблесті Чжао Юня, армія Вей поспіхом відступила. Тоді Чжао Юнь наказав барабанщикам щосили бити в барабани, а лучникам випустити на ворога хмару стріл. Армія царства Вей зазнала великих втрат.

Після захоплення провінції Шу Лю Бей хотів винагородити воїнів відповідно до їхніх воєнних подвигів. Було запропоновано подарувати генералам маєтки і плантації навколо столиці, щоб вони могли оселитися там. Чжао Юнь наполягав на тому, що більш правильним було б повернути землі місцевим жителям, які страждали від багаторічних битв, що тут точилися. І Лю Бей дослухався його поради. Завдяки цьому народ Шу тепло прийняв Лю Бея, а місцева економіка була відновлена.

Чжао Юнь був прихильником суворої дисципліни і подавав добрий приклад своїми власними вчинками. Він завжди дбав про інтереси царства, армії та народу. Його глибоко поважали в історії Китаю за його скромність, неупередженість і безкорисливість.


Читайте також:
Історія Китаю (51): Сунь Цюань — майстер залучати таланти
Історія Китаю (129): Сюй Да — скромний та відданий великий генерал
Історія Китаю (52): Лу Мен — від простого солдата до вченого генерала
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...