• Історія: два службовці показали, як служити країні

  • Неділя, 5 квітня 2015 року
У стародавньому Китаї надавали великого значення вихованню чеснот у своїх дітях. Описані в цій статті два чиновники є прикладом гарного виховання. Китайський ієрогліф «виховання» (також можна перекласти як «вчити», «навчати», «виховувати») — 教 — складається з двох частин: 孝 — «синівська шанобливість», і 攴 — «бити», «виховувати». У свою чергу, ієрогліф 孝 (синівська шанобливість) складається з двох частин: «старий» (або дорослий) і «дитина». Це означає, що діти повинні слухатися старших і поважати їх

У стародавньому Китаї надавали великого значення вихованню чеснот у своїх дітях. Описані в цій статті два чиновники є прикладом гарного виховання. Китайський ієрогліф «виховання» (також можна перекласти як «вчити», «навчати», «виховувати») — 教 — складається з двох частин: 孝 — «синівська шанобливість», і 攴 — «бити», «виховувати». У свою чергу, ієрогліф 孝 (синівська шанобливість) складається з двох частин: «старий» (або дорослий) і «дитина». Це означає, що діти повинні слухатися старших і поважати їх. Ілюстрація: EpochTimes.com.ua

Багато хто вважає дореволюційний Китай державою обрядів і чеснот. Ми розповімо про двох чиновників, які своїми вчинками подали приклад чесного служіння своїй країні.

Куан Йе, військовий чиновник високого рівня, був підвищений до посади помічника правителя в центральній частині Китаю за династії Мін. Він швидко піднімався на посаді завдяки тому, що старанно працював.

Одного разу він відправив поштою своєму батькові одяг із красивої червоної тканини. Це був дорогий подарунок. Його батько, коли побачив посилку, подумав, що річ була отримана нечесним шляхом, і відправив її назад, навіть не відкриваючи. Він написав своєму синові: «Ти ще не зробив достатньо, щоб принести людям користь, а вже посилаєш такий розкішний подарунок! Ти хочеш заплямувати моє добре ім'я!» Відтоді Куан Йе ще більш старанно працював над своїми недоліками, щоб стати бездоганно чесним чиновником, що не бере хабарі і служить на благо людям.

Інший високопоставлений чиновник на ім'я Чжу Чан жив за часів династії Мін. Народився він у Шахе — сьогоднішній провінції Ганьсу, розташованій на півночі центральної частини Китаю. У його приватному будинку не було прислуги, і він сам керував своїм господарством. Його одяг був простий, і їв він звичайну їжу. Люди того часу вважали, що він гідний поваги за свої чесноти.

Одного разу батько Чжу Чана приїхав до цієї місцевості як чиновник. Люди були здивовані, що його батько ще більш шляхетний, ніж сам Чжу Чан. Прийшовши додому до сина, батько Чжу Чана своїми словами і поведінкою й далі наставляв його і надихав бути чесним у своїй роботі, суворо дотримуючись принципів благородної людини.

На додаток до великих здібностей, Куан Йе і Чжу Чан були чесні і справедливі значною мірою завдяки тому, що мали гарне виховання.

Більше історій про стародавній Китай читайте на сторінці EpochTimes.com.ua/china/culture. Про те, як була зруйнована культура стародавнього Китаю, читайте в шостій частині редакційних статей «Великої Епохи» — «Дев'ять коментарів про комуністичну партію»: Коментар 6. Комуністична партія Китаю зруйнувала традиційну культуру

Цінь Цзисін

За матеріалами: en.minghui.org, «Сім прикладів самовдосконалення», Лан Ін, династія Мін.


Читайте також:
Культура стародавнього Китаю: Бути втіленням справедливості і безкорисливості — ідіома 66
Історія Китаю (57): Чжао Юнь — відданий, хоробрий і чесний генерал
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...