Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Захисник хворих СНІДом отримав нагороду 2006 Reebok Human Rights Award

Понеділок, 5 червня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Лі Дань був нагороджений за зусилля з захисту основних прав хворих на СНІД в Китаї. Фото: Велика Епоха
Сотні гостей відвідали церемонію вручень нагород Reebok Human Rights Award 2006, що пройшла 15 травня в американському штаті Массачусетс. Цього року були чотири призери, включаючи, 27-ми річного мешканця Пекіна Лі Даня, борця з розповсюдженням СНІДу в Китаї.

Це 30-ти річний американець, охоронець, який захищає дітей від сексуальних домагань в Нью-Йорку Рейчел Ллойд; 28-ми річний індус, який рішуче виступає серед місцевої молоді за боротьбу проти переслідування прав людини і за мир в сьогоднішній війні у Кашмірі Курям Парвез; а також приваблива 24-х річна Отто Сакі, захисниця правосуддя і прав людини в Зімбабве.

1988 року компанія Reebok організувала церемонію нагород для заохочення молодих героїв в їх зусиллях із захисту прав людини. Серед них четверо були нагороджені спеціальною премією двічі — троє лідерів студентського демократичного руху 4 червня 1989 року, включаючи Ван Даня, і цього року Лі Дань з Пекіна.

Лі Дань відмовляється від медичної кар'єри

Лі Дань народився в Пекіні. Він був аспірантом, що спеціалізується в просторовій фізиці і готувався до медичної кар'єри. У 1998 році він зіткнувся з першим пацієнтом СНІДу в Китаї, і з того часу почав контактувати з сім'ями пацієнтів хворих на СНІД, включаючи дорослих і дітей, у яких не було батьків або опікунів. Їх зневажали в суспільстві, і вони залишалися без допомоги з боку уряду. Лі Дань був дуже стурбований їх стражданнями і кинув своє навчання, щоб захистити від дискримінації хворих на СНІД.

Труднощі, пов'язані з організацією притулків для пацієнтів хворих на СНІД

В 2003 році Лі Дань допоміг 100 000 сиротам, побудувавши в провінції Хенань школу для сиріт і притулок для хворих на СНІД. Проте пізніше комуністичний режим примусив його закрити притулок і школу. Міліція затримувала і била його.

Перший зафіксований випадок зараження китайців СНІДом був у 1985 році. Оскільки уряд не вживав ніяких заходів для запобігання його розповсюдження, до 1990-го року в країні налічувався більше мільйона ВІЧ інфікованих.

Лі прийшов до висновку, що:

1. Влада наживалася на переливанні крові, і не бажала підступатися своїми інтересами.

2. Чиновники в уряді не могли просунутися у посаді або стати багатими, якщо вони піклувалися про пацієнтів хворих гна СНІД.

3. Через велику кількість населення в Китаї, смерть декількох чоловік не може впливати на що-небудь, і багато людей пропонують дозволити хворим на СНІД просто померти.

Лі Дань бореться за основні права хворих на СНІД

Лі Дань і декілька його друзів-однодумців організували Orchid Cultural Communication Center. Вони мають намір привернути професіоналів для проведення лекцій з традиційної культури, з метою навчити людей розрізняти правильне від неправильного і цінувати людські цінності вище грошей і матеріальних благ. Сподіваючись на поглиблення розуміння китайським суспільством реального життя і занепокоєння міжнародного співтовариства щодо існуючої проблеми СНІДу в Китаї, Лі зняв документальний фільм про хворих на СНІД, розіславши його медпрацівникам і репортерам.

Лі Дань планує пожертвувати 50 000 доларів для Orchid Cultural Communication Center, направивши ці засоби на зусилля по створенню прийнятних умов життя для хворих на СНІД в Китаї, збирається і далі продовжувати наполегливо і мирно боротися за їх основні права.

The Epoch Times (Великая Эпоха)

 

Чотири призери 2006 року. Другий справа – Лі Дань. Фото: Велика Епоха

 

Лі Дань і перекладач на церемонії вручення призів. Фото: Велика Епоха

 

Comments   

загрузка...