• Ув’язнений китайський чиновник давав хабарі начальникові в'язниці

  • П'ятниця, 13 жовтня 2006 року
 

Ма Цзяньго, колишньому заступникові глави округу Цзіньня (Jinniu) міста Ченду (Chengdu) провінції Сичуань (Sichuan), недавно було висунуто звинувачення в тому, що, знаходячись в ув'язненні, він давав хабарі розміром 300 000 юанів.

В обмін на хабарі йому дозволили носити його звичайний одяг, вживати звичну їжу, відвідувати ресторани і готелі, ночувати удома, мати при собі в камері сигарети й готівку, а також використовувати стільниковий телефон для управління своєю компанією.

Як повідомляє Huaxi Metropolitan News, 43-річний Ма був засуджений судом міста Ченду в червні 2004 р. за зловживання громадськими грошима й знищення документів бухгалтерського обліку. Його засудили до 15 років позбавлення волі.

Перебуваючи в ув'язненні, Ма здобув безліч привілеїв і часто під приводом відвідати лікаря ночував удома, зустрічався з друзями й родичами, відвідував банкети, керував справами компанії та використовував стільниковий телефон для підтримки зв'язку із зовнішнім світом.

Велику частину хабарів Ма дав У Ванчжи, тюремному начальникові в'язниці західної Сичуань. Ма признався, що в серпні та вересні 2005 р. він розмовляв з У під приводом "турботи про здоров'я".

Під час цих зустрічей У сказав, що йому потрібно 170 000 юанів на квартиру, яку він купує в Ченду, і що він хоче зайняти гроші у Ма. У додав, що віддасть гроші через рік. Через декілька днів Ма заплатив гроші за У.

Ма також заявив, що в жовтні 2005 р. У взяв у нього у позику ще 100 000 юанів, щоб поповнити дефіцит в адміністративних фондах в'язниці. Він обіцяв повернути гроші, як тільки будуть отримані нові субсидії.

Ма зателефонував своєму тестеві й попросив шофера привезти гроші у в'язницю. Проте У стверджує, що Ма добровільно передав йому 100 00 юанів, щоб У зміг "поклопотатися про зв'язки" для Ма в зовнішньому світі. Інша людина, що брала хабарі у Ма, – Сян Жуйчжун (Xiang Ruizhong), начальник відділу з кримінальних санкцій. Ма двічі давав Сяну 25 пачок з юанями й сигарети "Chonghwa" вартістю 9 500 юанів. Один раз Сян сказав Ма, що він їде до Тибету і йому потрібні талони на бензин. Через 2 дні в тюремній бібліотеці Ма дав Сяну конверт, в якому було 15 000 юанів готівкою.

Ма також розповів, що влаштував так, що його компанія виплачувала Лю Бо (Liu Bo), начальникові першого відділу в'язниці, "зарплату" від 1 000 до 2 000 юанів на місяць. Ма зізнався, що він двічі давав гроші Лю, коли був у поліцейській машині: один раз 800 юанів й інший – 600 юанів. Лю стверджує, що протягом прилизно п'яти місяців він отримував щомісячно 2 000 юанів від компанії Ма, що становить 10 000 юанів.

Ма заявляє, що поки він перебуває у в'язниці, компанія, в яку він вкладає гроші, весь цей час працювала, і він міг перевіряти її фінансові звіт.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...