• У Пекіні готується найдорожча Олімпіада в історії (фото)

  • Понеділок, 4 лютого 2008 року
 

На будівництво олімпійських стадіонів і готелів в Китаї на сьогоднішній день вже витрачено 3 млрд. 800 млн. доларів, що набагато перевищило рівень минулої Олімпіади в Афінах, на яку було витрачено 2 млрд. 400 млн. доларів. Витрати на проведення пекінської Олімпіади є найбільшими в історії проведення Олімпійських ігор.

Як повідомляє сайт «Мінбао», кошти, вкладені в підготовку Олімпіади 2008 р., вже перевищили плановану суму, тим самим китайська влада порушила дану ними 2 роки тому обіцянку про те, що вони будуть дуже економно організовувати підготовку Олімпіади, і витрати на неї не перевищать витрат в Афінах і Сіднеї.

У повідомленні йдеться, що на сьогоднішній день витрати на будівництво олімпійських стадіонів і готелів вже досягли цифри 3 млрд. 800 млн. доларів, і це не рахуючи будівництва інших споруд, пов'язаних з майбутньою Олімпіадою, по всій країні. Це вже перевищило витрати на проведення всіх попередніх Олімпіад. В Афінах на підготовку Олімпіади 2004 р. було витрачено 2 млрд. 400 млн. доларів, а ще вісьма роками раніше на проведення Олімпіади в Сіднеї витратили 1 млрд. 500 млн. доларів.

Професор економіки американського університету Ball State, штат Індіана, пан Чжен Чжуюань із цього приводу сказав: «Чому ж китайські лідери так охоче йдуть на такі великі витрати, щоб провести Олімпіаду? Саме для того, щоб створити Китаю імідж великої держави, заявити всьому світові, що, мовляв, раніше ми були відсталою країною, а зараз є країною-організатором Олімпійських ігор. Тому вони неодмінно хочуть організувати все дуже пишно і з блиском. Звичайно, це може дати позитивний ефект і приверне до Китаю ще більше бізнесменів і підприємців. Але річ у тому, що ці вкладення в підготовку Олімпіади є збитковими, їх неможливо буде повернути».

Американський аналітик Фан Цзює з приводу причин таких значних витрат з боку китайського уряду на підготовку Олімпіади сказав наступне: «Насправді Китай є порівняно небагатою країною. Хоч навіть останні десять років і спостерігається стрімкий економічний розвиток, але в Китаї дуже велика чисельність населення. За вартістю валового продукту в середньому на одну людину Китай в світі займає 100-е місце. Але, незважаючи на це, китайська влада витратила на підготовку Олімпіади коштів більше, ніж в добре розвинених країнах. Проводячи такий дорогий захід, як Олімпіада, політична партія, що стоїть при владі, хоче таким чином підвищити свій політичний авторитет в очах людей всього світу. Олімпійські ігри повинні бути народним заходом, але китайська влада зробила його політичним ходом. Народний захід повинен проводитися зусиллями народу, тобто якусь частину повинні оплачувати фірми і підприємства у формі добровільних пожертвувань, а уряд повинен дуже економно витрачати державну казну, адже все це гроші, отримані від податків і зборів людей. Але в Китаї відбувається зовсім не так. Витрачаються величезні кошти держави».Сі Ван. Радіо Вільна Азія

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...