• Раптове збільшення кількості масових протестів у Китаї

  • Субота, 11 листопада 2006 року
 
Останніми роками кількість масових протестів у Китаї збільшувалася щонайменше на 17% на рік. Приводом для протестів стала розбіжність у зв'язку з експропріацією землі, фінансовим марнотратством під час виборів, реформ на державних підприємствах, забрудненням навколишнього середовища й відсутністю  правосуддя. Офіційна статистика за 2005 р. показує, що кількість протестів із кількістю учасників більше 15 чоловік становила 87 000,  в середньому – 241 на день.

Офіційні китайські веб-сайти розмістили дані про те, що за період із 1994 р. по 2004 р. кількість масових протестів збільшилася більш ніж у п’ять разів – з 10 000 до 60 000. Кількість людей, що беруть участь у масових протестах, також зростала щорічно на 12%: з 730 000 у 1994 р. до 3 070 000 у 2003 р. Протести за участю більше 100 чоловік збільшилися в чотири рази – з 1 400 до 7 000.

Влада розглядає масові протести як загрозу соціальній стабільності. Кількість і масштабність протестів зростає у відповідь на невдоволення громадськості, викликану багатьма проблемами. Поведінка протестуючих стає все більш рішучою у відповідь на наступи влади на демократію. Наприклад, у місті Чжунхе провінції Хайнань тисячі сільських жителів тримали в оточенні поліцейську дільницю протягом трьох днів через те, що перевищення повноважень поліцейським призвело до смерті хлопця. Жителі цього міста також зібралися перед урядовою будівлею, щоб подати петицію.

Інша така подія сталася на початку жовтня. Близько 200 сільських жителів із Лунган міста Шеньчжень виступили з протестом перед будівлею місцевої міліційної дільниці. Люди були розгнівані міліцією, співробітники якої таємно викрали й побили одного із сільських жителів, чий будинок намагалися знести, а його примусово переселити. Гонконзькі ЗМІ повідомили, що місцева компанія Huawei  Group із Шеньчжень хотіла розширити площу для своїх будов. Посадовці з місцевого земельного управління почали забирати ділянки землі у сільських жителів для задоволення потреб цієї компанії. Проте посадовці місцевого земельного управління не змогли досягти згоди із сільськими жителями. 2 жовтня з області Лунган у селище прибула група людей, щоб розчистити площу для будівництва і демонтувати близько сотні будинків. Сільські жителі чинили опір, і одного з них поранили. Роботи з демонтажу будинків були припинені.

Вранці 9 жовтня травмованого сільського жителя забрали поліцейські. У відповідь на це односельці зібралися біля поліцейської дільниці, вимагаючи його звільнення.

The Epoch Times (Велика Епоха)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...