• Психічно хворий засуджений до позбавлення волі за вихід з КПК

  • Вівторок, 25 липня 2006 року
 

Апеляція відхилена; рішення бентежить юридичних експертів і правоохоронні органи.

Лян Цзіньхуей, брат репортера американського телеканалу New Tang Dynasty TV Лян Чженя був недавно засуджений судом району Наси, міста Лучжоу, провінції Сичуань, до 2,5 років позбавлення волі за здійснений в Інтернеті вихід з лав Комуністичної партії Китаю та її молодіжних організацій, і за публікацію в Інтернеті матеріалів, пов'язаних із Фалуньгун. Лян подав апеляцію на оскарження вироку суду. Суддя знов ухвалив вирок не на користь Ляна.

Упродовж 11 років Лю Цзіньхуей страждає на психічний розлад. Китайська влада заарештували його 19 липня 2005 р. 10 травня 2006 р. його засудили до 2,5 років позбавлення волі. Він подав на апеляцію.

Минулого року, через п'ять днів після його арешту в нього стався психічний колапс. Пізніше влада Сичуань поставили йому діагноз: розумово неповноцінний. Відповідно до китайських законів, розумово неповноцінні злочинці не несуть кримінальної відповідальності, якщо у них є відповідне медичне свідоцтво.

Обидва родичі Ляна й адвокат сподівалися, що апеляційний суд скасує рішення нижчого суду. Проте, апеляція була відхилена. Адвокат Ляна, Вень Хайбо повідомив репортерів, що суддя в суді не розглядав пункти в захисті повіреного, а здавалося, читав заздалегідь підготовлений вирок.

Вень продовжив: «Кримінальне законодавство Китаю говорить про те, що в період ремісії у психічно хворих цей хворий несе відповідальність за свої дії. Нижчий суд визначив, що в період між березнем 2004 р. і 19 липня 2005 р. у нього був період ремісії. Проте з медичної точки зору ця заява не підтверджується. Медики стверджують, що з їхньої точки зору всі 11 років до цього випадку хвороба була в активному стані; тоді, кажуть вони, у нього була ремісія, коли він порушив закон. Мені здається, для цього немає ніякого наукового обґрунтування».

Лян Чжень, сестра Лян Цзіньхуея, працює репортером телеканала «Нова династія Тан». З часу арешту Ляна вона побувала в багатьох органах влади й отримала підтримку уряду Гонконгу, уряду США і правозахисних організацій. 3 липня вона повідомила репортерів, що навіть деякі китайські чиновники і юридичні експерти не могли зрозуміти, чому психічно хворий пацієнт був засуджений до позбавлення волі.

Лян Чжень продовжує: «Коли ми зверталися в правоохоронні органи, нам скрізь сказали, що їм дуже важко осмислити рішення суду. З погляду судочинства, якби у нього було інше психічне захворювання, то наша сім'я забрала б його назад. Це основоположна річ, але вони навіть і цього не можуть зробити.

Випадок із моїм братом пов'язаний з «Дев'ятьма коментарями про комуністичну партію» і масовими виходами з її лав. Зараз ці дві теми найвідчутніші для політичного керівництва Китаю. Можна сказати, що інші люди, яким пред'явлено звинувачення такого ж типу, всіх засуджено, тому що вони вийшли з партії або причетні якимсь чином до «Дев'яти коментарів». Мій брат надавав їм технічну підтримку, саме тому його позбавили волі.

По-друге, мені здається, що такий вирок, спрямований на незалежні ЗМІ, такі, як ми. Може це тому, що КПК не любить телеканал «Нова династія Тан», який є незалежними ЗМІ, і де я працюю за межами Китаю. Я проглянула деякі матеріали, використані в суді, але не впевнена, що вони є відкритою інформацією. Проте, жорстокість вироку стосується і мене. Просто [КПК] хоче нападати на родичів зарубіжних репортерів».

The Epoch Times

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...