П'ятниця, Чер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Провідний британський лікар засуджує порочну практику вилучення органів у Китаї

Понеділок, 22 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

«Вилучення органів у страчених в'язнів у Китаї є неетичним, огидним і має бути засуджене всіма міжнародними медичними установами». Професор Стівен Вігмор, голова комітету з етики Британського Товариства Трансплантації, закликав організації, пов'язані з охороною здоров'я, і організацію ООН, «направити до Китаю листа із заявою про те, що увесь світ виступає проти подібної практики вилучення органів у Китаї».

У повідомленні йшлося, що зростаюче занепокоєння, пов'язане з тим, що органи вилучають у засуджених без їхньої попередньої згоди. Доктор Вігмор сказав, що до численних, так званих письмових згод засуджених, потрібно ставитися з обережністю.

«Китайський уряд стверджує, що засуджені злочинці дали свою згоду на пожертвування органів. Ми б розглядали це як згоду інваліда», - заявив він в інтерв'ю телеканалу NTDTV. «Неможливо повірити, що це відбувається добровільно й без тиску».

Пан Вігмор також заявив, що має серйозні підозри щодо поставок свіжих органів нещодавно страчених ув'язнених. А саме, чи не організоване все це за замовленням пацієнта з метою отримання прибутку. Він вважає, що так звана «ефективність» системи, яка рекламує на вебсайтах китайських донорів, стала можливою завдяки можливості співробітництва між агентствами з поставки органів донора, судових і тюремних систем.

Професор Вігмор заявив, люди можуть їхати в Китай через безвихідне становище, однак він підкреслив, що моральні цінності можуть бути вищі за особисті інтереси: «Я вважаю, що якщо люди виступлять проти пропозицій трансплантації органів у Китаї, бажаючих одержати органи стане менше. Я думаю, фінансові вигоди, які мають деякі лікарні - це одна із принципових причин, чому вони так активно зараз діють», - пояснив він.

Медичний комітет етики також виступив проти цієї практики, і заявив, що медичні журнали могли б впливати на ситуацію, відмовляючись друкувати матеріали про трансплантації китайських авторів доти, доки не будуть дотримані норми моралі.

Крім того, він заявив, що існує реальна потреба в допомозі міжнародних організацій, таких як ООН або Всесвітня Організації Охорони здоров'я, у проведенні «повного викриття доказів».

«Це єдиний шлях вирішення проблем, і коли ми будемо мати глобальне розуміння того, що в Китаї є проблеми, тільки тоді китайський уряд буде змушений змінитися», - вважає доктор Вігмор.

Закінчуючи свою промову, пан Вігмор сказав, що почувши заяви про вилучення органів у живих людей, він відчув «цілковиту відразу», і що ця практика була образою віри щодо дарунка, який безкоштовно дається людям.

«Історія про ув'язнених, кинутих за грати й вилучення у них органів дуже далека від нашого розуміння щодо пожертвування органів. Це - абсолютно огидна й жахлива річ», - додав він.

 

 

 

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

Comments   

загрузка...