Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Основна гребля в китайській долині «Трьох ущелин» готова

Вівторок, 30 травня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Гребля долини „Трьох ущелин” на річці Янцзи у Ічана. 17 травня 2006 року. Фото: Ng Han Guan /AP Photo

Пекін. В суботу в Китаї було закінчено будівництво основної греблі найбільшої електростанції в світі. Споруда висотою 185 метрів і протяжністю 2,3 кілометра- частина спірної дамби в долині «Трьох ущелин», ради будівництва якої було переселено 1,3 мільйона чоловік.

За словами заступника директора державного будівельного комітету Пу Хацина перед введенням в експлуатацію через два роки проекту вартістю 17 мільярдів євро, повинні бути встановлені генератори і суднопідіймач.

Гігантський проект, розпочатий у 1993 році в долині Янцзи, найдовшої річки в Азії є об'єктом багатьох суперечок унаслідок проблем захисту навколишнього середовища. Інженери і екологи застерігають, що озеро дамби може бути забруднене стічними водами міст, розташованих вверх за течією.

У багатьох містах відсутні необхідні очисні установки. При зведенні греблі було виділено 20 мільйонів юанів (2 мільйони євро) на будівництво суднопідіймача, який повинен щорічно виловлювати 200 000 кубічних метрів відходів з водосховища.

За повідомленнями з офіційних джерел, суднопідіймач буде побудований при співпраці з двома німецькими фірмами «Lahmeyer International» і «Krebs und Kiefer».

Аргументи офіційного Пекіна- гребля зменшить повені на Янцзи і для швидкозростаючої китайської економіки терміново необхідна електрика. Гідроелектростанція вироблятиме 22,4 мільйона кіловат, яких вистачить для забезпечення електрикою Шанхаю. Протягом минулих років в Китаї неодноразово були випадки перебоїв електропостачання.

Закінчення робіт в суботу пройшло порівняно просто, без участі високопоставлених членів уряду. Великі святкування, що планувалися, були скасовані з причин, про які офіційне агентство новин не повідомляє. Дивовижна ситуація для проекту, що був досі предметом гордості. Можливо, причина в напрузі, викликаній нерівністю, що росте, між бідними сільськими районами і багатими мегаполісами.

The Epoch Times (Велика Епоха)

 

Comments   

загрузка...