• Міжнародна Амністія почала кампанію проти цензури в Інтернеті

  • Понеділок, 5 червня 2006 року
 

Міжнародна Амністія (МА) почала кампанію проти цензури в Інтернеті. В рамках цієї кампанії МА закликає „підривати цензуру” - розміщувати на сайтах і в блогах інформацію з незалежних джерел, що розкривають справжній стан справ, а також підписати петицію за звільнення китайського журналіста Ші Тао.

МА закликала громадськість звернутися до китайського уряду для звільнення журналіста Ші Тао, ув’язненого у в’язницю на 10 років. Китайський журналіст Ші Тао був поміщений за пересилку звіту електронною поштою Yahoo! У 2004 році він вислав на північ США детальну інформацію, що містить медіа-інструкції для журналістів усередині Китаю по висвітленню роковин бійні на площі Тяньаньмень, з якої почалася Культурна революція в Китаї.

Його звинуватили в «нелегальній пересилці іноземцям державної секретної інформації» і засудили до 10 років позбавлення волі. Провайдер Yahoo! передав інформацію про автора повідомлення китайському уряду, що зумовило, таким чином, його незаконне ув‘язнення. Можливо, Yahoo! також сприяло затриманню іншого дисидента, Лі Чжі. Про це повідомляється на http://www.amnesty.org.uk/content.asp?CategoryID=10539.

МА також просить вжити заходи і зупинити Yahoo! у порушенні прав людини. Випадок з Ші Тао – лише один у ряді декількох у переслідуванні дисидентів, яких садять під домашній арешт (як, наприклад, китайського адвоката з прав людини Гао Чжішена). Звернення до світових урядів з проханням припинити невиправданий напад на свободу вислова буде зроблено на конференції ООН з питань Інтернету, яка відбудеться в листопаді 2007 року.

До нього будуть прикріплені підписи тих, що підтримали цей документ і оприлюднена кількість людей, що підписали його. Ші Тао – журналіст, який працював у журналі Сучасні новини ринку; він написав безліч есе і політичних коментарів, які висвітлюють соціальні проблеми в Китаї.

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...