Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська влада погрожує буддійському ченцеві через здійснення обряду поминання жертв бійні на Тянь-Ань-Мень

Субота, 9 вересня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Буддійський чернець промовляє молитву. Фото: Adek Berry/AFP/Getty Images
У Китаї місцева влада погрожувала буддійському наставникові, що брав участь у продемократичному русі 1989 р., вигнанням із храму за те, що той виконав ритуал звільнення від страждань душ жертв, загиблих під час розправи на площі Тянь-Ань-Мень.

Звуть наставника Шенгуань, мирське ім'я – Сюй Чжицян. У 1989 році він був одним із студентських лідерів міста Сіань. На цей час він живе в храмі Хуачен (Huacheng) міста Ічунь провінції Цзянсі.

Стало відомо, що 4 червня цього року Шенгуань і кілька паломників із Пекіна,  Шеньчженя і Юйчуня провели службу за загиблими під час розправи на площі Тянь-Ань-Мень. Влада міста Юйчунь та інші пов'язані з ними відомства звернули на це велику увагу.

19 серпня секретар місцевих органів влади міста Юйчунь пан Хе, начальник управління з релігійних питань міста Юйчунь Ян Сюй і 7 співробітників органів безпеки прибули в храм Хуачен, щоб повідомити Шенгуаня про вигнання. "Ми представники влади. Ви повинні покинути храм Хуачен. У Вас два шляхи: або Ви добровільно покидаєте храм, не втрачаючи обличчя, або ми використовуємо закон, щоб примусити Вас піти. Ви повинні знати, що це означає", – сказали вони.

Удень, порушуючи всі встановлені порядки, двоє поліцейських заарештували жінку буддійського віросповідання з храму Хуачен, яка не має чернечого сану, і дев'ять годин протримали її в ув'язненні. На наступний ранок її звільнили. Вона повідомила, що поліцейські побили її і примусили звести наклеп на Шенгуаня і сказати, що у неї з ним був любовний зв'язок.

Наставник Шенгуань (у світі Сюй Чжицян) в 1984 р. закінчив Науково-технічний Університет у Китаї. У 1989 р. він організовував акції протесту в місті Сіань і створив Продемократичну Асоціацію Сіаня, в якій займав пост віце-президента.

У червні 1989 р. він поїхав до Пекіна, щоб вшанувати загиблих на площі Тянь-Ань-Мень. 17 листопада його заарештували в місті Сіань і направили в Центр ув’язнення провінції Шаньсі. Після звільнення 1 вересня 1990 р., він відновив участь у продемократичному русі.

У 2002 р. він усамітнився в монастирі, щоб стати ченцем, але продовжував займатися діяльністю із захисту прав людини. У вересні 2004 р. Шенгуань представляв інтереси практикуючого Фалуньгун У Юньжуя в суді, де Цзян Цземіню (колишньому главі Китаю) було пред'явлено звинувачення в злочинах, пов'язаних з порушенням прав і утиску свободи віросповідання й зловживанні владою в ході репресій проти Фалуньгун. У серпні 2005 р. він викладав світову історію буддизму в Буддійському коледжі провінції Цзянсі. 20 січня 2006 р. Шенгуань став наставником храму Хуачен.

Починаючи з 2003 р., наставник Шенгуань зазнає переслідування  і неодноразових перевірок із боку органів безпеки. Шенгуань разом з іншими студентськими лідерами, що брали участь у подіях 1989 р., організував Буддійський фонд у місті Біньчжоу, звідки його пізніше вигнали.  Начальник управління з релігійних питань округу Гуйян сказав Шенгуаню: "Ви можете займатися проституцією, пити або грати в азартні ігри, але Вам не можна виступати проти комуністичної партії".

У 2005 р. після  зустрічі з паном Лі Чжуміном, головою Демократичної партії Гонконгу, Шенгуань був попереджений співробітником органів безпеки міста  Шеньчжень: "Якщо Ви не прислухатиметеся до того, що говорить уряд, у Вас не буде гарного майбутнього".

На цей час Шенгуань перебуває під посиленим наглядом і контролем управління з релігійних питань і органів безпеки.

The Epoch Times

 

 

Comments   

загрузка...