• Китайська комуністична партія заборонила «Код Да Вінчі»

  • Четвер, 29 червня 2006 року
 

Нашумілий скандальний фільм «Код Да Вінчі», що зібрав в прокаті 3,8 мільярди доларів, зараз заборонений у материковому Китаї. Влада Китаю видала указ, який забороняє демонструвати фільм «Код Да Вінчі» у кінотеатрах країни, починаючи з 9 червня.

Надійні джерела повідомляють, що фільм торкнувся деяких чутливих політичних проблем Пекіна і спровокував протест із боку католиків. А китайська влада, у свою чергу, відповіла на це забороною, щоб уникнути можливих соціальних хвилювань. Такі дії влади викликані також необхідністю пропустити в прокат фільми, присвячений 85-ій річниці Китайської комуністичної партії (КПК).

Згідно з повідомленням Гонконг Еппл Дейлі (Hong Kong's Apple Daily) від 9 червня, заборона китайською владою фільму «Код Да Вінчі» має, скоріше, політичний, ніж комерційний характер. Компетентні джерела державного радіо і телемовлення повідомили, що після тижневого показу фільму десятки похилих католиків з протестами вийшли на вулиці міста Ханьдань провінції Хебей, тоді як в інших регіонах також проходили одиночні демонстрації.

У повідомленні говориться, що спочатку КПК не звертала на демонстрації ніякої уваги. Більш того, Центральний комітет пропаганди навіть рекламував «Код Да Вінчі» до початку показу, а канал CCTV-1 про цей фільм зробив кілька передач. Але оскільки почалися акції протесту, державні органи вирішили, що політична стабільність є найбільш важливою для суспільства, і вирішили кінофільм заборонити задля уникнення в суспільстві можливих безладів.

Офіційні інформаційні джерела Китаю повідомляють, що в Китаї – 20 мільйонів християн і 4 мільйони католиків. Проте, за зарубіжними оцінками, в Китаї від 60 до 80 мільйонів християн і 12 мільйонів католиків. «Код Да Вінчі» може спровокувати політичний конфлікт на релігійному ґрунті, і влада Пекіна, звичайно, не хотіла б ризикувати.

Інша політична підоснова може полягати в тому, що до 1-го липня на екранах повинно з'явитися багато фільмів, присвячених 85-ій річниці КПК. Та чином, говориться в повідомленні, «Код Та Вінчи» потрібно було заборонити, щоб пропустити в прокат «вітальні» фільми.

Великая Эпоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...