• КПК стоїть на межі самознищення. Роздуми 1 липня

  • Вівторок, 8 серпня 2006 року
 

У телефонному інтерв'ю з американським радіо “Голос Надії” напередодні 1 липня відомий пекінський правозахисник Гао Чжішен говорив про 85-у річницю Комуністичної партії Китаю (КПК) і сьогоднішню ситуацію в Китаї. Нижче наведені витяги з інтерв'ю.

“Я б зовсім не здивувався, якби хтось мені сказав, що завтра КПК впаде”

“В цей час у світі існує тільки п'ять або шість держав із комуністичним ладом. Це говорить про те, що диктатура китайської компартії на останньому видиху. З іншого боку, святкування КПК, поза сумнівом, говорять про її неспокій і уразливість. У континентальному Китаї небагато людей вірять у те, що говорить КПК. Навіть члени самої КПК не вірять неї.

Проте багато людей пішли на компроміс і, проявивши слабкість, взяли участь у цих торжествах. Контрольований державою телевізійний канал CCTV повідомив, що 1 липня по всій країні буде пущено 85 червоних потягів на честь святкування річниці виникнення КПК.

Проходячи повз супермаркет, я чув, як люди вибухали реготом під час перегляду новин по телебаченню. Це свідчить про те, що китайці бачать безнадійність існування КПК. Вона лише продовжує говорити про речі, які не подобаються людям. Незалежно від того, хочеш ти її слухати чи ні, вона все одно займатиметься “балаканиною”.

Я пам'ятаю, як президент Китаю Ху Цзіньтао сказав наприкінці лютого на зборах Центрального Політбюро КПК: “Наша партія стоїть перед лицем смертельної кризи, і вона за останні роки не слабшає, а навпаки, посилюється”. КПК завжди прагнула більш звеличувати, як зменшувати свої так звані досягнення й достоїнства.

Принаймні в словах Ху була частка правди – КПК на межі загибелі. Без сумнівів, вона тримає в заручниках цілу країну. Вона потребує підтримки людських сердець, щоб правити країною та гарантувати своє виживання. Але в цей час уся підтримка, на яку вона може розраховувати, виявляється тими, у кого немає серця та душі.

В одній з моїх недавніх статей я сказав: “Якби мені хто-небудь півтора роки тому сказав, що китайці вийдуть з КПК через кілька років, я б цьому не повірив би. Але сьогодні, я зовсім не здивуюся, якщо хтось мені скаже, що завтра КПК впаде”.

Життєво важлива проблема Китаю та швидка смерть КПК

Існування КПК – головна проблема Китаю. Цей смертоносний чинник – джерело багатьох конфліктів у Китаї. Ці конфлікти будуть вирішені лише з відмовою від КПК.

Жорстокість і насильство КПК – каталізатори її швидкої смерті. В одній з моїх статей я пояснив, що китайці від своїх керівників чекають зовсім небагато. Наскільки небагато? “Вони скоріше будуть собаками під час миру, ніж людьми під час війни”. Отже вони не проти, щоб бути собакою в мирний час, мовляв, “поки держава може гарантувати мені спокій, я задовольнятимуся собачим життям”.

Проте сьогодні КПК руйнує надію китайців навіть на те, щоб бути собакою в мирний час. Насильство – найголовніший чинник, який швидко веде КПК до її занепаду.

У випадку з Чень Гуанчен поліція вдалася до відкритого насильства на очах усього світу. Я недавно розповідав про це людям, які співчувають і сліпо вірять КПК, а також тим, хто нібито підтримує КПК, – усі вони були приголомшені.

Вони сказали: "Ми постійно казали людям, що КПК – це добре. Навіть якщо в партії є декілька поганих членів – це окремі випадки”. Але цього разу деякі заявили: “Поліція зараз відкрито застосовує бандитське насильство, що шокувало багатьох людей” У них відібрало мову. Хто може назвати розумним учинком бандитські дії?

Головні проблеми, які принесла Китаю КПК

Занепад моралі та втрата людяності – головні проблеми, які КПК принесла Китаю за час свого довгого правління. Кінець деспотичного режиму на сьогоднішній день – це головний чинник воскресіння духу народу й порятунку національної моралі.

Кінець деспотичного режиму не означатиме, що зразу відбудеться усестороння зміна Китаю та швидке повернення високого етичного рівня, які приведуть до цивілізованої держави.

Цього не трапиться, тому що шкода, яку завдала КПК моральності, людяності й цивілізованості Китаю, вплине на кілька майбутніх поколінь. Таким чином, ця глибока проблема створює величезну небезпеку і викликає найбільше занепокоєння.

Умови захисту прав у Китаї та їхній стан

Диявольська суть КПК – це фундамент для створення сьогоднішньої ситуації у галузі захисту прав людини в Китаї. Інша важлива обставина: деякі китайці не бажають визнавати, не зважаючи на те, що в глибині серця дуже добре його усвідомлюють.

Йдеться про Фалуньгун, що зазнає переслідувань, який постійно й незалежно ні від чого роз'яснює правдиві факти в Китаї та за його межами. Це найважливіший шанс для всієї міжнародної громадськості почати розслідування ситуації Китаю, особливо в галузі прав людини, рівня життя, демократії та правових норм.

З часу бійні 4 червня на площі Тяньаньмень минуло більше 17 років. Страх режиму-вбивці зараз поступово починає танути, тому деякі люди починають проявляти участь у долі своєї країни.

Інший істотний чинник – це те, що КПК абсолютно вийшла з-під контролю. Я провів у жовтні минулого року усестороннє розслідування репресій Фалуньгун. Усі знають, що, відверто кажучи, КПК – це нікчема.

Але вони не знають, що КПК може бути наскільки безпринципною та нещадною під час приниження елементарної людської гідності та викорінювання загальнолюдських цінностей.

Через шість місяців, або біля того, я припинив свою законну практику і присвятив усю увагу соціальним питанням і діяльності КПК. Тому в основі моїх висновків – ретельні спостереження й особистий досвід.

Багато людей бачили те, що ми спостерігали в недавньому випадку з Гуанченом у провінції Шаньдун. Адвокати Ченя з моменту приїзду в Шаньдун стикалися з щоденними образами й побиттям. Під час спілкування з місцевою адміністрацією, вони зазнають постійного побиття.

Останній акт насильства відбувся, коли вони прямували до села Ченя, щоб зустрітися з його дружиною, і були жорстоко побиті бандою невідомих хуліганів. Вони викликали поліцію десять разів і лише після цього вона, нарешті, приїхала.

Проте по прибуттю поліція не втрутилася, а просто спостерігала за тим, як хулігани далі били адвокатів. Їхній автомобіль також був перевернений. Пізніше я надав їм невелику фінансову допомогу.

Потрібно відзначити одну деталь: перехожі звернули увагу, що, прибувши на місце події, офіцери зняли свої поліцейські значки й ідентифікаційні номери. Думаю, що вони розуміли, що їхні дії подібні до вчинків членів організованої злочинності, й вони дискредитують професію поліцейського. Всі ці події свідчать про те, що у комуністичного режиму залишився один єдиний засіб, яким користуються тільки бандити й головорізи, – насильство.

Народна кампанія проти насильства

Чень Гуанчен – це всього лише одна людина, до того ж сліпа. Але навіть сама КПК не заперечує, що його затримання й офіційний арешт ініціював кампанію національного масштабу проти насильства, яка швидко поширюється. Інцидент з Ченем – усього лише привід, але чому люди приділяють йому так багато уваги?

Потрібно відзначити, що, хоча Чень сліпий, він ясно бачить, що китайська нація котиться в прірву зла. Усвідомивши всю злісність КПК, він запропонував свою допомогу простим людям, які його оточують, які знаходяться в такому ж, як і він, становищі, будучи безпорадними й переслідуваними КПК. Зазнавши репресій, Чень зміг виступити й розповідати правду, на що не наважилися інші. Це єдине, чим він відрізняється від інших людей.

Взагалі-то, для КПК не страшна одна людина, до того ж сліпа. КПК, вичерпавши всі засоби, постійно пригнічує силу духу тих, хто наполягає на тому, щоб розповісти правду. Це те, чого КПК боїться більше за все.

Більшість китайців уже відмітили це. Вони також побачили, що КПК прагне не просто ліквідовувати Чень Гуаншеня як особу, але знищити його дух, такий рідкісний у Китаї сьогодні. В таких обставинах створилися умови для всенародної кампанії опору насильству. Очевидно, що Ху Цзіньтао й Вень Цзябао зазнають тиску КПК. Щодня корупція й насильство, що мають місце в Китаї, випробовують їхню совість.

Чи може КПК змінитися?

Сьогодні КПК хоче реформувати себе, але ні в кого немає такої можливості, оскільки Цзян Цземінь вже поховав усі шанси й умови для цього. У нинішньому Китаї кожен, хто має аналітичні здібності, може побачити, що у лідерів Китаю [Ху Цзіньтао й Вень Цзябао] є два варіанти: перший – покинути КПК, інший – стояти за диктатуру партії до кінця. Щоб реформувати КПК, немає будь-яких передумов.

Для Ху Цзіньтао й Вень Цзябао залишилися тільки два виходи. Але судячи з того, що вони роблять зараз, вони – рядові люди. У них немає хоробрості, їхній моральний рівень не достатньо невисокий, щоб відкинути КПК, тому на них чекає одночасна загибель разом із цією старою та розбитою машиною.

Очевидно, Ху Цзіньтао й Вень Цзябао зазнають тиску КПК. Величезна корупція та насильство, що мають місце в Китаї, щодня випробовують їхню совість. Щодня події, подібні до інциденту з Чень Гуаншеном, піддають перевірці їхню моральність...

Але Ху Цзіньтао й Вень Цзябао вимушені захищати тих, хто організував ці жорстокі інциденти й вимагають: “Тобі треба підтримати нас, якщо ти не підтримаєш нас, то піддаси уряд і партію небезпеці”.

Моя дочка розповіла мені, що в її школі попросили кожного вступити до Молодіжної ліги. Викладач сказав їм, що кожен, хто вступить до Молодіжної ліги, отримає пільги під час складання вступних іспитів до університету, а ті, хто відмовиться вступити до Молодіжної ліги, втратять ці пільги.

Заява про збільшення чисельності партії

Недивно, що КПК заявляє, ніби чисельність її членів збільшилася до 90 або 100 мільйонів. Це безглузде число, оскільки безліч людей уже повністю відкинули КПК у своїх серцях.

КПК на цей час організовує велику кількість широкомасштабних святкувань. Це лише нагадує людям про її брехливу природу. Оскільки вона все ще намагається використовувати брехню та насильство для завоювання людського розуму і сердець, вона хоче, щоб люди вірили, що вона завжди буде “великою, прекрасною та справедливою”.

Зусилля КПК із збільшення чисельності її членів недавно відобразилися на моїй сім'ї. Моя дочка розповіла мені, що в її школі кожного попросили вступити в Молодіжну лігу. Я сказав їй: “Твоєму татові не подобається комуністична партія, але ти вирішуй сама. Твої батьки вже вийшли з партії”.

Її викладач пояснив їм, що кожен, хто вступить до Молодіжної ліги, отримає пільги при складанні вступних іспитів в університет, а ті, хто відмовиться вступити до Молодіжної ліги, втратять ці пільги. Зараз КПК може лише вдаватися до явних погроз

Гао Чжішен. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...