Вівторок, Чер 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Фахівці попереджають: забруднення перетворює море Бохай в Китаї на Мертве море

Субота, 5 серпня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Море Бохай, найбільше внутрішнє море та найбільший економічний і морський центр Китаю, раніше хвалькувато називали "рибним сховищем" та "парком в океані".

Проте експерти з екології океану попереджають, що все більш та більш високий рівень забруднення поступово перетворює це море на величезну стічну канаву, що перетворює його на "Море смерті".

Згідно із “Бюлетенем екології океану Китаю 2005” (“2005 China Ocean Environmental Quality Bulletin"), опублікованим Державним управлінням із проблем океану (ДУПО) (State Oceanic Administration (SOA)) Китаю, площа водних районів сильного, середнього та слабкого забруднення в морі Бохай збільшилася відповідно до 280, 2060 і 2470 кв. км, тобто на 19, 242,4 і 65,5%, в порівнянні з 2003 р.

Чиновники ДУПО повідомляють, що забруднення моря Бохай відбувається, в основному, від наземних джерел. Три головні джерела забруднення – каналізаційні стічні води, відходи промислових підприємств і забруднення пестицидами та добривами. Витік палива із судів, стічні води судів з побутовими відходами, добування нафти в морі та хімічні добавки, що використовуються в приморському землеробстві, також спричиняють серйозне забруднення моря.

Чиновники Відділу рибальства Міністерства сільського господарства заявили, що у минулому в морі Бохай, в основному, йшов видобуток креветок, білих молюсків, камбали, жовтого обапола, окунів і каракатиць, але тепер їх уже не зустрінеш у водах моря Бохай.

"На цей час у морі Бохай немає жодного виду риб, молюсків або крабів, які можуть сформувати більш менш великий косяк. Шкода, завдана забрудненням, призводить до загибелі природи. Масштаби забруднення в районі нересту в морі Бохай досягли 100%", – повідомив один із чиновників.

На початку 2001 р. чотири міністерства і військово-морські сили Китаю, об'єднавшись з чотирма провінціями, що омиваються водами моря Бохай, розробили план на подальші 15 років, який називається "Перетворити Бохай на синє море" ("Bohai Sea Blue Sea Motion Plan"), на що було виділено 55,5 млрд. юанів (приблизно 6,5 млрд. дол. США).

Як повідомляє китайська газета ”Economy Review”, судячи з сьогоднішньої ситуації, цей план абсолютно неефективний за сучасного бюрократичного механізму управління Китаю, а отруєння моря Бохай усе більше посилюється.

Велика Епоха

 

Comments   

загрузка...