• Хвору на СНІД заарештували під час подання на апеляцію у Пекіні

  • Субота, 5 серпня 2006 року
 

Замість того, щоб врятувати працівника пошти за допомогою переливання крові, його заразили СНІДом.

Лі Сіге – координатор із Канлецзя, організації самодопомоги жертв СНІД/ВІЛ, відправилася до Пекінського Департаменту охорони здоров'я 18 липня 2006 року, щоб подати на апеляцію, але 20 липня була арештована поліцією та звинувачена в тому, що вона закликала багатьох людей напасти на державні установи. Громадські організації та різні зарубіжні ЗМІ звернули серйозну увагу на цей випадок.

26 липня за допомогою неурядових організацій “Об'єднана Програма ООН з проблем СНІДу” висловила співчуття родичам Лі та занепокоєння подібними ситуаціями в медицині. Згідно з найостаннішою опублікованою інформацією Пекінського інституту дослідження СНІДу, два пекінські адвокати вже приїхали, щоб почати розслідування справи Лі.

Заражена в госпіталі

Лі Сіге 39 років. Вона службовець поштового відділення м. Нінлін. Коли Лі народжувала свою старшу дочку, 23 червня 1995 року, нінлінській окружний Центр охорони здоров'я матері та дитини порушив правила безпеки й здійснив їй переливання крові, зараженої вірусом СНІДу. Троє з чотирьох членів її сім'ї були заражені СНІДом.

Сунь Інчень, старша дочка Лі Сіге, померла в серпні 2004 року від СНІДу, що передався їй від матері. Незабаром після цього Лі та її молодша дочка пройшли перевірку на СНІД, яка дала позитивний результат. Молодшій дочці Лі було заборонено відвідувати місцеві дитячі садочки. У вересні 2004 року Лі Сіге пред'явила позов Центру охорони здоров'я матері та дитини й Департаменту охорони здоров'я м. Нінлін.

Її звинувачення жодного разу не було розглянуто, тому що “існувало усне розпорядження з вищих інстанцій про те, щоб випадки зараження вірусом СНІДу в результаті переливання крові не повинні бути зареєстровані”. Упродовж усіх цих років Лі та її чоловік апелювали до місцевого Департаменту охорони здоров'я й окружного уряду з проханням розглянути їхню скаргу, але не отримали ніякої відповіді.

Заручившись підтримкою захисників прав хворих, інфікованих вірусом СНІДу, Лі Сіге почала добиватися справедливості для своєї сім'ї та інших безневинних людей. Вона заснувала організацію самодопомоги жертв СНІДу – Канлецзя, і розслідувала подібні випадки в інших селах. Згідно з даним, наданими Лі, всього було 40 пацієнтів, заражених вірусом ВІЛ через переливання крові; 10 дітей, яким вірус передався від їхніх матерів; і 14 чоловіків, заражених через сексуальні стосунки з жінками, яким уже було зроблено переливання інфікованої крові.

У пошуках допомоги в Пекіні

Вранці 18 липня Лі привела сім інфікованих жінок і свою п'ятирічну дочку до Пекінського Департаменту охорони здоров'я і зажадала, щоб відповідні відділи виплатили компенсацію тим, хто постраждав від СНІДу. Увечері 18 липня службовці департаменту відправили їх назад у м.Нінлін, де вони були затримані Комітетом громадської безпеки. 20 липня поліція затримала Лі й двох інших апелянтів, звинувативши в тому, що вони закликали багатьох людей напасти на державні установи, тоді як інші перебували під спостереженням у себе вдома.

Лі та двоє апелянтів на цей час усе ще перебувають у центрі затримання м.Нінлін. 23 липня чоловік Лі Сіге, Сунь Цзяфен, і їхня п'ятирічна дочка Сунь Вейлінь поїхали до Пекіна в пошуках допомоги. 21 липня Пекінський інститут дослідження СНІДу опублікував декларацію про підтримку мирних дій ВІЧ-інфікованих, під час яких вони висловлюють свої вимоги та звинувачують Департамент охорони здоров'я в незаконних арештах людей.

Інститут закликає окружний Відділ громадської безпеки м.Нінлін негайно звільнити Лі Сіге. 24 липня Пекінський інформаційно-консультаційний Центр Айюань закликав усіх медпрацівників і організації, що мають справу із СНІДом, а також людей всіх прошарків суспільства звернути увагу на цю проблему.

Велика Eпоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...