Понеділок, Чер 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Комуністична влада виносить звинувачення тим, хто вижив під час розправи в Шаньвей

Понеділок, 5 червня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Жителі села тримають гасла, що закликають до справедливості. Під час розправи, що мала місце в Шаньвей 6 грудня 2005р., поліція застрелила близько 70 жителів села. Фото: Велика Епоха
24 травня в суді Гуандун Хайфен пройшло слухання справи з приводу розправи, що трапилася 6 грудня 2005 р. Тринадцять жителів села було засуджено до термінів від трьох до семи років тюремного ув'язнення за наступні злочини: "вибухи, організований збір людей для підриву громадського порядку і порушення руху транспорту".

Родичі засуджених подаватимуть апеляцію. Шестеро обвинувачених отримали по чотири роки умовно. Селянин Хуан Сицзюнь був засуджений до п'яти років тюремного ув‘язненя; Лін Ханьжу засуджений до шести років; Хуан Сіжан отримав сім років. Слухання справи продовжувалося три дні, і лише двом родичам кожного засудженого було дозволено бути присутнім на слуханні. Іншим жителям села було заборонено входити в зал засідань.

За словами жителів села у Хуан Сіжана, що отримав найбільший термін, слабке здоров'я; у нього зламане зап'ястя, він втратив зір і слух. У дружини Хуан Сіжана також не все гаразд із здоров'ям. У неї часто паморочиться голова, і їй часто необхідно проходити лікування в лікарні. Вона не змогла прийти на слухання справи, і її представляв дядько Хуана. Рана на нозі сина Хуана ще не вилікувана. Мешканці села говорять, що дружина Хуана дуже засмучена, оскільки вся її сім'я опинилася тепер в критичній ситуації.

6 грудня 2005р. уряд Шаньвей провінції Гуандун мобілізував близько тисячі озброєних поліцейських, служба яких полягає в придушенні бунтів. Вони відкрили вогонь по селянах з села Дунчжоу, які виступили проти порушення їх прав і в захист своєї землі. Багато селян було поранено; деякі пропали, а деякі померли. До того ж сотні селян було заарештовано владою.

Нижче наведений витяг з рішення суду: "Суд розглянув і з'ясував, що 6 грудня минулого року, з наміром зупинити будівництво електростанції в районі розвитку Хунхай Бей в місті Шаньвей обвинувачені спровокували близько ста селян кидати вибухові речовини і напалм у тихполіцейських, які несли службу і нападали на поліцію та служби громадської безпеки. Поліції довелося застосувати сльозоточивий газ і відкрити стрілянину у повітря, щоб розігнати натовп, який збунтувався.

Пізніше уряд Шаньвей підтвердив, що трьох селян було вбито, влада заявила, що декілька порушників порядку в селі Дунчжоу підбурювали селян пред'явити необґрунтовані вимоги на компенсацію за землю, яку експропріювали і, таким чином, створили перешкоди будівництву". Коли відбулася ця подія, пан Лі Цзянь з "Civil Rights Defense Network" і декілька адвокатів-правозахисників провели незалежне розслідування на місці і пришли до висновку, що події в Дунчжоу були кривавою розправою над селянами.

Вони наполягають на ухваленні чесного рішення в рамках закону. [Пр. редактора: Дунчжоу, місце, де відбулася розправа, знаходиться під управлінням уряду Шаньвей]. У своєму "Звіті про розслідування" Лі підкреслює: "У поліції не було ніяких законних підстав відкривати вогонь і вбивати селян, а також не було виправдань для так званої контратаки для захисту себе, коли вони захищали електростанцію і т.д. Це очевидне зловживання насильством.

Розправа в Дунчжоу була організованим вбивством, яка була повністю спланована місцевим урядом і націлена на активістів-правозахисників з Дунчжоу. Мета полягала в тому, щоб придушити і припинити правозахисну діяльність в Дунчжоу та довколишніх селах, [де люди] прагнуть захистити права на свою власність, наприклад, виступаючи з протестом проти махінацій місцевої влади під час придбанні землі".

Лі також звертає увагу на наступне: "Коли трапилася ця кривава подія, місцева поліція і селяни трималися на відстані один від одного. Це істотний доказ того, що поліцію не могли атакувати. Ця кривава подія відбулася не випадково. Вона відбулася тому, що поліція почала наступ, а селяни відчайдушно захищалися". За останні сім місяців уряд не тільки не проявив ніякої занепокоєння з приводу долі селян з Дунчжоу, але і не намагався вирішити конфлікт.

Більше десяти сімей втратили своїх родичів. Через втрату годувальника жінкам довелося узяти своїх молодших дітей і йти старцювати на вулицю. Уряд не виділив грошей ні на навчання дітей в школі, ні на медичне обслуговування. Натомість уряд поагрожує сім'ям, щоб вони не старцювали на вулиці. Уряд розіслав повідомлення кожній сім'ї, де говориться про те, що ті селяни, які старцюють на вулиці, вважаються "порушниками громадського порядку".

Селяни вважають, що влада їх зневажає і примушує мовчки переносити арешти, побої, затримання і обшуки. Влада продовжує підслуховувати їх телефонні розмови і навіть переривати зв'язок під час розмов. Вони використовують сильні засоби, щоб відстежувати зв'язки селян із зовнішнім світом. Репортеру, який подзвонив одному селянину, щоб узяти у нього інтерв'ю, сказали: "Даруйте, я не смію нічого говорити. Мене до смерті залякали".

За словами селян, Відділ спостереження дисциплінарної інспекції режиму покарав групу чиновників з Шаньвей. Заступник начальника Відділу національної безпеки У Шен був переведений з цього офісу. Партія зробила серйозне попередження Лі Міню, заступнику мера, а також начальнику Відділу національної безпеки і начальнику відділу міського розвитку Чень Хуйнаню.

The Epoch Times (Великая Эпоха)

 

Comments   

загрузка...