• Дружина китайського правозахисника Гао, нарешті, отримує повідомлення про його арешт

  • Четвер, 19 жовтня 2006 року
 

30 вересня 2006 р. поліцейські з пекінського ”Управління громадської безпеки”, відповідальні за арешт Гао Чжишена, нарешті офіційно проінформували дружину Гао, Ген Хе, про те, що він перебуває під арештом. Мо Шаопін, адвокат, який захищає Гао, до цього часу не отримав від поліцейських офіційного підтвердження про арешт свого підзахисного.

Гао був арештований 15 серпня, і аж до 2 жовтня перебуває в ув'язненні, ось вже 48 днів, що набагато перевищує 37-денний термін затримання, визначений так званим ”законодавством” КНР.

Коли Мо, адвокат, який представляє Гао, подав прохання про зустріч з ним, поліцейські відмовили, мотивуючи тим, що вони не можуть установити управління, відповідальне за арешт.

Через тиждень поліцейські Пекіна знов відхилили клопотання Мо про зустріч із Гао, пославшись на те, що справа Гао Чжишена зачіпає ”національні інтереси”.

28 вересня поліція відправила Мо повідомлення у письмовій формі з відмовою в поручительстві за Гао.

Упродовж 48-денного арешту Гао його дружина Ген Хе, їхня 13-річна дочка Ген Ге, старша сестра Гао Яньфан, старший брат Гао Чжиї, три племінники, які працюють у Пекіні, і його родич Хуан Янь, – усі зазнали таких знущань чиновників, як незаконне затримання, домашній арешт, примусова депортація в міста їхнього проживання, погрози і допити.

7 вересня, коли мене (Ху Цзя – кореспондент) викликали до суду для свідчення у рамках кримінального розслідування, поліцейські заявили, що я – єдиний підозрюваний співучасник у справі Гао.

Коли мене викликали вдруге, я запитав, на якій підставі вони поселили 20 поліцейських в будинок Гао; чому вони помістили дружину Гао та його дітей під тривалий домашній арешт і нагляд; чому вони погрожують і лякають друзів Гао, які приходять у його будинок; чому вони незаконно затримали трьох племінників Гао та інших його родичів; чому вони встановили житловий фургон під вікнами квартири Гао для зручності цілодобового стеження взимку та ін. У цей момент поліцейський несподівано змінив свою первинну заяву і сказав, що дружина Гао Ген Хе також була підозрюваною в співучасті у цій справі.

Історія з Гао нагадує мені те, що відбулося зі сліпим правозахисником Чень Гуаньченом 18 серпня. Групі адвокатів Ченя чинили перешкоди, їм погрожували і 18 серпня їх узяли під варту. Їм довелося подати клопотання про відстрочення дати суду, але суддя незаконно призначив двох адвокатів і примусово відкрив судове засідання, не зважаючи на рішучий протест Ченя. Призначення цих двох адвокатів було чистою формальністю, тому що місцевий ”Політичний і судовий партійний комітет” вже винесли Ченю вирок.

Причиною тривалого терміну ув'язнення Ченя був не злочин, а бажання попередити всіх правозахисників, які виступають проти політики обмеження народжуваності, щоб вони мовчали, бо інакше та ж доля спіткатиме їх самих. Уся ця жахлива трагедія ”диктатури людини” управляється ”Політичним і судовим партійним комітетом”, а також ”Департаментом громадської безпеки”. Давайте почекаємо й подивимося, коли буде поставлений схожий за сценарієм спектакль у Пекіні з адвокатом Гао в головній ролі.

Ху Цзя. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...