Четвер, Кві 15, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи стане комуністичний режим Китаю призначати свого Папу?

Понеділок, 19 червня 2006 року
Epoch Times | Epoch Times

Китайський католик , що стоячи на колнах цілує кільце Єпископа Цзун Хуайде, після пасхальної служби Патріотичної Католицької Церкви Хуаньумень в Пекіні 16 квітня 2006. Фото6: Робін Бес/afp/getty Images
Як вже повідомлялося, 3 травня Китайська Асоціація патріотичних католиків без взаємного узгодження з Ватиканом призначила другого єпископа церкви в окрузі.

Чому Комуністична партія Китаю підтримує церкву, незважаючи на очевидний брак економічної підтримки?

Коли КПК прийшла до влади в 1949 році, всі ченці з храму Фаюань залишили монастирі. Заради того, щоб залагодити внутрішні конфлікти і з дипломатичних причин, буддійських ченців попросили повернутися назад в монастирі. Проте деякі з них вже повернулися до мирського життя і обзавелися сім'єю.

На додаток, з'явилися так звані робочі ченці, в їх обов'язки входило читати молитви в храмі, вночі ж вони поверталися до сім'ї на нічліг. Після захоплення влади КПК, яка вважала, що релігія є опіумом для народу, повинна була або дозволити їй іти власним шляхом, або повністю знищити.

З одного боку, КПК не бажала, щоб релігія в Китаї існувала; з іншого - вона контролювала всю діяльність релігії. Більш того, в релігії з'явилися адміністративні посади. КПК, яка керується  вченням марксизму-ленінізму, найімовірніше не вірить в такі питання, як перевтілення живого тібетського Будди.

Проте, невдовзі сталося перевтілення Паньчень Лами, що переродився з двох людей, які стали однією людиною. Це зробило життя сім'ї Паньчень Лами ( Далай Лама) жахливо важким, він став наймолодшим міжнародним політичним ізгоєм.

КПК прагне взяти під контроль католицьку церкву і Папу римського

Через довільне призначення єпископа, відносини Китаю з Ватиканом останніми роками стали стрімко погіршуватися. Ватикан не тільки засудив Китай за втручання у внутрішні справи релігії, але також усунув його від членства. Оскільки релігія все ще називається «католицизмом», Китай просто пристосувався під правила іншого народу.

Іншим чином КПК могла також перейменувати релігію в "Worship God Society CCP Branch" або просто в «Комітет 620» (за прикладом «Комітету 610» – організації, що відповідає за переслідування Фалуньгун).

Китай створив свої три церкви політичного та патріотичного вигляду, таким чином розколовши католицизм на дві частини. Ці нові церкви, як і передбачалося, існували без головного центру, але, фактично, вони мали новий центр — КПК. Чому ж КПК не призначила свого Папу і не створила китайську гілку католицизму, вважаючи за краще робити все за своїм бажанням? Повідомлялося, що КПК збирається призначити більше 20 єпископів.

Замість витрати великої кількості часу і енергії, чому КПК не знайшла кращого шляху і  сформувала новий Ватикан?

Оскільки призначені єпископи патріотичної церкви всі є членами комітету Китайської народної політичної консультативної конференції, то призначений КПК Папа може отримати позицію віце-президента в Політичній консультативній конференції, тим самим здобути для себе хороше ставлення національних лідерів.

Міністерство закордонних справ КНР заявило, що двох єпископів було вибрано демократичним шляхом. Така декларація разом із заявою, що Китай має найкращі показники з прав людини, була вислухана, як найбільша брехня в світі.

У Китаї, починаючи від Генсекретаря до мільйонів кадрів КПК, чи був хтось вибраний демократичним шляхом? Чи чекали ви, що призначення патріотичної церкви шляхом демократії стане виключенням?

Китай використовує Китайську Патріотичну католицьку церкву для ізоляції Тайваню

Напружені відносини між КПК і Ватиканом повинні послужити застережливим сигналом для різних партій, які бажають використовувати КПК для відновлення державної влади в Тайвані. Тому КПК вітала візити Ліень Чань до Китаю, оскільки побоювалася, що тактика об'єднаного фронту спричинить хаос на політичній арені Тайваню.

Проте, якби одного дня Ма Ін-цзеу прийшов до влади і став би говорити: «КПК йде недемократичним шляхом, возз'єднання з Китаєм не може обговорюватися», відносини з цими партіями були б ще гіршими, ніж з Ватиканом.

Якщо КПК успішно встановить мирні дипломатичні відносини з Ватиканом, то тоді єдина країна, яка підтримує дипломатичні відносини з Тайванем в Європі, підпаде під контроль комуністичного режиму. Деякі католицькі країни в Південній Америці (які все ще визнають Тайвань) можуть прослідувати за ним, і це б мало особливе значення для КПК.

Проте КПК побоюється, що як тільки вона встановить дипломатичні відносини з Ватиканом, підпільні церкви стануть надбанням громадськості і матимуть законну силу. Попередній досвід Польщі, Гонконгу та Філіппін заклали деякі побоювання в КПК.

Католицизм не може бути демократичним, але релігійні католицькі доктрини, чи був це первинний дух любові або ж адаптація до сьогоднішніх нових демократичних думок, міг би знищити деспотизм. Джон Пол II з Східної Європи і Джозеф Цзень з Гонконгу є людьми, які примусили диктаторів серйозно хвилюватися.

 

The Epoch Times

 

 

 

Comments   

загрузка...