• Член законодавчої ради Гонконгу (MLC) підтримує розслідування видалення органів у Китаї

  • Четвер, 29 червня 2006 року
 

Відомий гонконгський правозахисник, юрист і член гонконгської Ради Хо Чун-ян, висловив свою підтримку незалежній канадській групі, що розслідує повідомлення про те, що китайська комуністична партія видаляє органи у живих практикуючих убиваєпримусових трудових таборах і потім вбиває їх.

Хo, захисник прав людини в материковому Китаї, сказав, що якщо громадськість хоче зупинити ці порушення прав людини, найважливіше– розкрити істину. Слідча група, яка складається з колишнього канадського міністра азіатсько-тихоокеанського регіону Давида Килгора та відомого правозахисника Давида Мейтаса, запросила дозвіл в'їхати до Китаю для собору доказів.

В інтерв'ю ”Великій Епосі” 16 червня Хо відзначив, що з березня, коли він почув про те, що китайська влада видаляє органи у живих практикуючих Фалуньгун, він був дуже стурбований. Проте, він припускав, що розслідування може бути дуже ускладнене з багатьох причин. Він також відзначив, що добре, якби відомі люди заходу організували незалежну групу для розслідування й опублікували звіти.

"Якщо іноземці, включаючи юристів, політиків, та відомих людей, які стурбовані порушеннями прав людини, хочуть узяти на себе відповідальність і оформляти повідомлення про розслідування, це однозначно варто підтримати”, – сказав Хо.

2 червня група розслідування, яка складається з двох відомих людей, послала запит на в'їзд до Китаю для проведення незалежного розслідування й збору доказів, але все ще не отримала відповіді. Хо відзначив, що, якщо КПК відмовляється видати візи, вже можна припускати, що вона винна.

"Якщо китайському комуністичному режимові нічого приховувати, вони повинні прийняти слідчих із-за кордону, щоб ті мали змогу все оглянути й обнародували істину. Якщо китайські комуністи, чиновники з материка, або санітарні органи несправедливо обмовлені практикуючими Фалуньгун, то повинні були вітати це незалежне розслідування. Чим довше вони відмовляються від цього, тим більше я стурбований. Я продовжу звертатися до китайського комуністичного режиму, до їх обов'язку відповісти на це звинувачення,є причини підозрювати їх".

Не дайте цим жорстоким діянням відбутися знову

Хо сказав, що як людина, він абсолютно не потерпить насильницького видалення живих органів у сучасному суспільстві. "Це не тільки порушує права, але ще й нелюдяно. Така поведінка ганьбить всю китайську націю, сім'ї жертвчекає дуже болісне існування". Він згадував, що в цей час не тільки переслідувані групи повинні висловитися, але також кожен повинен докласти всіх зусиль, щоб не дати цьому трапитися знову.

Що стосується того, як зупинити це насильство, Хо вважає, що найефективніший спосіб – розкрити істину. Він сказав:"Тепер, якщо влада не хоче відкрити істину, вона не дозволить людям провести розслідування. З іншого боку, це найобурливіше для уряду – видаляти органи у живих людей і не піклуватися про людські життя".

Передбачається рішення комуністичного режиму про заборону торгівлі органами

Оскільки новини про видалення органів у живих людей у китайських концентраційних і трудових таборах були розкриті ЗМІ в березні, китайський комуністичний режим випустив "Тимчасове керівництво з практики пересадки людських органів" наприкінці березня, плануючи почати регулювання з 1 липня, але через підозри зовнішнього світу вони відклали виконання на три місяці, щоб продовжувати збирати живі органи і приховувати докази, спалюючи тіла.

Навіть притому, що комуністичний режим виконає керівництво і заборонить торгівлю органами з 1 липня цього року, Хо сумнівається, що це примусить всіх лікарів у лікарнях зрозуміти правила і дотримуватися керівництва. Протягом інтерв'ю з канадським журналістом ”Великої Епохи” 12 червня, член канадської групи розслідування Давид Метас вказав, що не має значення те, що їм не дозволили потрапити до Китаю, тому що у них у руках достатньо даних і вони обнародують повідомлення про розслідування найраніше наприкінці червня.

Хо сказав: "Якщо все це виявиться правдою, то на плечі багатьох керівників китайського комуністичного режиму ляже не пробачна відповідальність, вони стануть спільниками, залученими у порушення прав людини, вбивства людей і жорстоке звернення".

ч

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...