• Аналіз ДНК допоможе виявити справжній родовід Конфуція

  • П'ятниця, 28 липня 2006 року
 

На початку місяця британська фірма “Oxford Ancestors” знайшла точну відповідність між Y-хромосомою 48-річного Тома Робінсона, американського викладача бухгалтерського обліку, чиї предки емігрували з Англії, і Чінгісханом (Genghis Khan), зробивши його першим нащадком Чінгісхана чоловічої статі на Заході.

Незабаром після цієї заяви багато хто почав стверджувати, що є нащадками Конфуція, але не було серйозних доказів у вигляді досліджень ДНК, що доводить правдивість їхніх заяв.

Згідно з “Beijing Morning Post”, в 1930 р. нащадки Конфуція в м. Цуфу провінції Шаньдун почали переглядати родовід родини Кун (прізвище Конфуція).

Цей перегляд був проведений прямим нащадком Конфуція в 77-му поколінні паном Кун Деченом і закінчений в 1937 р. Нащадки Конфуція вимагають, щоб родовід переглядали в незначних масштабах кожні 30 років і більш скрупульозно – кожні 60 років. У Травні 1996 р., діставши схвалення Кун Дечена, представники його покоління почали підготовчу роботу для перегляду родоводу родини Кун.

У лютому 1998 р. Асоціація безперервного перегляду родоводу родини Кун (АБПРРК) була створена в Гонконзі. У червні 1998 р. Асоціація відправила відкритий лист членам родини Кун, яке оголошує про цей проект. Входячи до складу родоводу родини, Кун Девей (Kong Dewei), редактор Асоціації перегляду родоводу родини Кун у м. Цуфу провінції Шаньдун, є також нащадком Конфуція в 77-му поколінні. Він належить до покоління Де (Де – перший склад в імені кожного в цьому поколінні). Старший брат Кун Девея, Кун Дехон, працює разом із ним над новим переглядом.

Історично склалося так, що були чотири великі перегляди родоводу родини Конфуція. Це п'ятий і найбільший. Згідно з даними Кун Девея, нащадки Конфуція розкидані по всьому світу, і лише вони відповідальні за частину родоводу сімейства – тієї, що в Китаї. Асоціація відповідає за інформацію, що накопичується, про нащадків, які проживають за межами Китаю. Стимул, із слів Кун Девея, полягає в тому, щоб зберегти дорогоцінну частину китайської культурної спадщини, починаючи з імен і інформації про людей однієї крові та походження.

Найбільшої проблеми в перегляді завдають ті, хто хоче бути зареєстрованим, але їм не вистачає достатніх доказів. Кун Девей сказав: «Не кожен із прізвищем Кун – нащадок Конфуція». Експерти з Китайської Академії наук пропонували Кун Девею використовувати ДНК для підтвердження їхніх заяв. Проте Кун відзначив, що витрати на перевірку ДНК дуже великі, й що не кожен може собі це дозволити.

Конфуцій народився в 551 році до н.е. Більше 2 500 років відтак його нащадки виявилися розкиданими по всьому світу. Згідно з недавньою статистикою від Асоціації перегляду родоводу родини Кун у м. Цуфу, у всьому світі, включаючи Китай, приблизно 3 млн. нащадків Конфуція, від 2,5 до 2,6 млн. з них – в Китаї. За кордоном найбільше нащадків проживає в Південній Кореї, близько 80 000 чоловік, за ними йдуть США, Малайзія, Сінгапур і Тайвань – близько 2 000.

Велика Епоха

 

 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...