• Кілька тисяч уйгур провели акцію протесту в Казахстані

  • Середа, 22 липня 2009 року
Близько 5000 уйгур, що проживають в Казахстані, 19 липня вийшли на вулиці Алмати з акцією протесту проти придушення китайською компартією їхніх співвітчизників в Урумчі регіону СУАР , повідомляє Центральне агентство новин.
Учасники акції, що приїхали з різних районів Казахстану, зібралися напроти будівлі парламенту і висловлювали своє обурення діями китайської влади в Урумчі. Жінки були в білих траурних косинках, виражаючи таким чином скорботу за загиблими уйгурами під час інциденту в Сіньцзян-Уйгурскому автономному районі (СУАР) .

Подібні акції також вже пройшли в Туреччині, Норвегії, Японії, Німеччині та Україні.

Нагадаємо, що акція протесту проти політики «етнічного геноциду», яку, на думку уйгур, проводить китайська компартія, почалася 5 липня в місті Урумчі  (СУАР). У ній взяло участь близько 10 тис. чоловік. На цей раз спалах протесту викликала масова бійка між ханьцямі й уйгурами, що сталася днями на заводі іграшок в місті Шаогунь провінції Гуандун.

За останніми даними китайської влади, в результаті кривавих зіткнень загинуло принаймні 197 чоловік, 1600 - отримали поранення, понад 1000 осіб заарештовано. Світовий Уйгурський Конгрес, у свою чергу, повідомляє про більш тисячі загиблих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...