• Дефіцит бюджету майже досяг межі

  • Epoch Тіmes Україна | Велика Епоха
    Вівторок, 30 червня 2009 року
Дефіцит загального фонду державного бюджету за підсумками січня-травня перевищив 7 млрд. гривень, при тому що граничний показник на рік становить 9,2 мільярда гривень. Спеціальний фонд держбюджету, до якого зараховуються доходи, які мають цільове призначення, зведений з профіцитом у розмірі 4,7 мільярда гривень. Такі дані наводить газета "Дело" з посиланням на голову Державного казначейства Тетяну Слюз.

У Міністерстві фінансів запевняють, що настільки високий дефіцит загального фонду держбюджету - сезонне явище, і не бачать в цьому нічого критичного.

"Динаміка доходів держбюджету протягом року на відміну від динаміки витрат має висхідний тренд: тобто витрати по місяцях знижуються, а доходи, навпаки, зростають. Відповідно, поступово буде скорочуватися і дефіцит, і його крива, в крайньому випадку, буде балансувати біля позначки 9 мільярдів гривень, так як ми не можемо порушувати закон і перевищувати граничний дефіцит", - цитує видання слова заступника міністра фінансів Володимира Матвійчука.

Однак експерти вважають, що через практику стягнення податковою адміністрацією авансових платежів до бюджету немає ніяких підстав для зростання доходів у другому півріччі.

"У травні до скарбниці надійшло податку на прибуток підприємств за I квартал, і, наскільки мені відомо, з-за раніше здійснених авансових платежів вдалося зібрати набагато менше коштів у бюджет, ніж планували", - підтверджує економіст інвесткомпанії "Драгон Капітал" Олена Бєлан.

За її словами, неправі у своїх звинуваченнях і в президентській команді.

"Показник дефіциту основного фонду держбюджету в січні-травні в розмірі 7 мільярдів гривень видається мені реальним, і до нього не має ніякого відношення заниження планів, так як Мінфін використовує касовий метод обліку: доходи враховуються тільки за фактом їх надходження", - відзначає аналітик.
 
Джерело: Захід.Нет
Підписатися:

Коментарі