• Віденський бал - антикризовий допінг для столичної еліти

  • Олена Балакіна | Велика Епоха
    Середа, 18 березня 2009 року

Австрійські традиції міцно вкорінюються в Україні. Нещодавно в столичному Оперному театрі відбувся четвертий щорічний Віденський бал.

Глава бального комітету Денис Кунін пишається тим, що цього року з двума тисячами іменитих гостей працювали 700 організаторів. За словами Куніна, далеко не всі світські заходи в Києві можуть похвалитися такими високими показниками.

Перед організаторами були поставлені нелегкі завдання. Наприклад, головний хореограф і балетмейстер Григорій Чапкіс повинен був підготувати молодих дебютантів лише за 8 занять. Багато з них, як говорить сам Чапкіс, уперше робили бальні кроки.

Однак заслужений хореограф України встиг навчити новачків не тільки вальсу, але й полонезу, танго, фокстроту й квікстепу. Тренування проходили 3 рази на тиждень по 2,5 години. Для багатьох це виявилося непосильним завданням.

«Було дуже страшно, коли Григорій Миколайович нас виганяв, - говорить одна з дебютанток балу Стасюк Олена, - Якщо йому не подобалося, як хтось танцює, він просто виганяв з паркету».

Подібні бали проходять у багатьох країнах. Стелла Захарова, олімпійська чемпіонка по художній гімнастиці мешкала багато років у Швеції. За її словами, Віденський бал по-шведскі досить нудний, тому що там немає таких гарних жінок як у нас. «Ми в найтяжких ситуаціях робимо себе цукеркою, почуваємо себе богинями, - говорить Стелла, - Я такого там не бачила».

Фірмовими секретами краси під час кризи володіє дизайнер Діана Дорожкіна. Але ділитися з ними на балу Діана не схотіла, а замість цього запросила нас до себе в гості. «Я знаю, як із плаття, що уже досить набридло, зробити нове», - інтригує Діана. Для цього, за її словами, не потрібно значних фінансових витрат.

У організаторів балу теж є свій секрет, як максимально зменшити бюджет, але при цьому зберегти пишність і лоск. Цього року оргкомітет вирішив зробити святковий фуршет платним.

Однак не всім вдається знайти рішення фінансових проблем. Єдиний міжнародний конкурс піаністів імені Горовица, що повинен був відбутися у квітні цього року, довелося скасувати через кризу.  Уперше за 14 років на цей конкурс в Україні не найшлося грошей.

Підписатися:

Коментарі