• Станіславський феномен: шанс для молодих письменників України

  • Валерія Пампуха | Велика Епоха
    Понеділок, 7 квітня 2014 року

У київській книгарні «Є» презентували проект для молодих україномовних письменників «Станіславський феномен». Це проект, який дає молодому літератору України шанс заявити про себе як про майбутнього професіонала, отримати коментар про власні роботи від авторитетних письменників і поспілкуватися з цікавими людьми.

Про проект розповідали: молода поетка Олена Герасем’юк, яка стала першим резидентом, та Василь Карп’юк, керівник Літературної агенції «Discursus». Ініціаторами такої події є українські письменники з Івано-Франківська, колишнього Станіслава. Для того, щоб стати учасниками цієї події, необхідно заповнити анкету, вразивши журі оригінальністю мотивації та власних творів.

Василь Карп’юк, як один з організаторів, розповів про структуру проекту, критерії відбору та як, власне, зародилася така ідея. Натомість Олена Герасим’юк поділилася своїми враженнями від перебування в Івано-Франківську, спілкування з метрами сучасної української літератури та можливості, які надають учасникам організатори.

День резидента складається з пошуків натхнення та написання майбутніх шедеврів, зустрічей, спілкувань, всіляких змагань з місцевими прозаїками та поетами. До того ж на минулій резиденції їм надали можливість відвідати Львівський літературний фестиваль як учасники. Себто, вони презентували себе на рівні з уже відомими українськими літераторами. Організатори сподіваються, що цього року діапазон таких пропозицій розшириться. Кожного тижня резиденти мають здавати есеї, які публікуватимуться у кількох електронних виданнях.

Попри те, що наразі досить часто наголошується на певній розбіжності Заходу і Сходу країни, заявки на участь надходять з усіх куточків України. Навіть є одна з Криму. Організатори акцентують увагу на важливому критерії — україномовність авторів, адже як зазначив Василь Карп’юк: «Це не дискримінація чогось, а підтримання чогось».

Сучасна українська література перебуває у стадії активного розвитку, проте не так багато імен є популярними і відомим серед широкого загалу. А це означає, що необхідно шукати серед молоді таланти, які тільки починають розвиватися і давати їм можливість реалізувати себе. Саме цим і займається вже другий рік резиденція для молодих українських письменників «Станіславський феномен».
Читайте також:
Які три історії, вигадані письменниками, справдились?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...