ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Київ очолив рейтинг найдешевших туристичних міст Європи

Велика Епоха
Унаслідок знецінення гривні Київ посів перше місце у рейтингу найдешевших туристичних міст Європи, який склав сайт Рriceoftravel.com.

Монумент у пам'ять кота Пантюши поруч із рестораном «Пантагрюель» у Золотоворітському сквері в Києві. Ілюстративне фото: Matt Shalvatis/Flickr.com
Монумент у пам'ять кота Пантюши поруч із рестораном «Пантагрюель» у Золотоворітському сквері в Києві. Ілюстративне фото: Matt Shalvatis/Flickr.com
За підрахунками видання, прожити день у Києві турист може всього лише за $24. Це у два рази дешевше, ніж добове перебування у російській столиці Москві, яка розмістилася в рейтингу на 20-му місці — там витратити доведеться $48,44 на день. У три рази дорожче Києва Барселона — $60,95 на день. А уп'ятеро дорожче обійдеться відвідування швейцарського Цюриха, який визнаний найдорожчим для туристів містом Європи. День життя там вимагає витрати $124,16.

Загалом рейтинг оцінив 56 європейських міст. Наступними за дешевизною після столиці України ідуть Бухарест (Румунія), Софія (Болгарія), Краків (Польща) та Белград (Сербія), які посіли відповідно друге, третє, четверте і п'яте місця. Вартість туристичного дня там становить від $26,38 до $29,86.

Під час складання рейтингу враховувалися потреби туриста, який подорожує самостійно і ночує у хостелах. Порівняння міст проводилося за такими категоріями: ціна/якість хостела за ніч, середня вартість проїзду у громадському транспорті, денні витрати на їжу, напої та розваги, а також ціни на відвідування визначних місць. У мінімальний набір турпослуг входять ніч у хостелі, дві поїздки у метро, одна екскурсія, триразове харчування і три келихи вина чи кухлі пива.

«Рейтинг очолюють країни, які не входять у єврозону, що не дивно. За рівнем життя і співвідношенням нацвалюти до долара чи євро у нас дійсно найдешевше проживання, харчування та проїзд. Хоча стосовно Києва сума все-таки занижена. Навіть найдешевший хостел коштує 250 грн на день», — каже керівник Центру туристичної інформації Володимир Царук.

Однак туристичний потік іноземців в Україні впав на 80—90% порівняно із благополучним 2013 роком.

«У деяких посольствах європейських країн в Україні досі є рекомендації про небажаність поїздок до України. Але лякають туристів не рекомендації, а картинки із зони АТО по телевізору. У розвинених країнах на першому місці стоїть безпека країни. Навіть німці та поляки, які найбільш лояльно ставляться до України, не рвуться до нас, причому не лише до Києва, а й до Львова, який для поляків був традиційним містом для поїздок», — зазначає Царук.

Він каже, що до нас їдуть одні лише білоруси й турки, а також жителі інших українських міст.