ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні поменшало яловичини та свинини і побільшало птиці

Велика Епоха
Пропозиція м'яса для потреб українського внутрішнього ринку за перші два місяці 2015 року становила 379,4 тисячі тонн, що на 3% менше відповідного показника минулого року. Яловичини та свинини поменшало, а курятини — побільшало. Це зазначають в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ).

Ілюстративне фото: Mike/Flickr.com
Ілюстративне фото: Mike/Flickr.com
Пропозиція свинини впала на 7%, що викликано зниженням імпорту. Істотно знизилося виробництво в Україні телятини та яловичини, внаслідок чого пропозиція цих видів м'яса знизилася на 4%.

Обсяги вітчизняного виробництва м'яса птиці теж зменшилися, але одночасно з цим мало місце різке падіння його експорту — на 31%, що багато в чому пов’язане із проблемами транзиту української продукції територією Росії. Як наслідок, фонд споживання м'яса птиці зріс на 2% і становив майже 181,6 тисячі тонн, а частка курятини у структурі споживання м'яса українцями сягнула майже 50%.

За словами експертів УКАБ, зміна структури споживання м'яса у бік дешевшого виду — цілком логічний результат падіння у людей реальних доходів. У майбутньому очікується подальше зростання попиту на більш дешеві види м'яса і ковбасних виробів.