• Козаки і кримські татари влаштували лицарський турнір на Мамаєвій Слободі. Фоторепортаж

  • Неділя, 20 червня 2010 року
У козацькому селищі «Мамаєва слобода» 19 червня відбувся фестиваль україно-кримськотатарської традиційної культури «Козацький розгардіяш». В рамках фестивалю представники обох народів на великій території комплексу «Мамаєва слобода» дружньо показали красу своєї музики, військового мистецтва і побуту.

Під бій бойових литаврів та залпи гармат кінні каскадерські команди українських козаків та кримськотатарських вершників влаштували лицарський турнір. Україну представляв кращий кінний каскадерський театр Європи, що неодноразово виступав перед королевою Великобританії Єлизаветою ІІ. Керівник театру — український козак Олег Юрчишин. Зверхником загону кримськотатарських вершників виступив Ленур Усеінов.

Кримськотатарську та українську середньовічну музичну традицію представили гурти «Maqam»(«Маккам») та «Мерджан»; «Хорея козацька» та «Рожаниця». Під народну музику представники обох культур провели майстер-класи з власних національних танців.

В рамках фестивалю були проведені персональні виставки та майстер-класи членів Національної спілки майстрів народного мистецтва та народних майстрів України, що представили традиційне декоративно-прикладне мистецтво козацького краю.

Не забули організатори і про голодних гостей фестивалю — козаки та козачки приготували на вогнищі великий казан козацького «мудрого» борщу. Кримські татари, в свою чергу, розташували поряд не менший казан і частували бажаючих своєю національною стравою — пловом.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...