• Художня виставка розповіла жителям Краматорська про репресії в Китаї

  • П'ятниця, 23 січня 2015 року
У Краматорському художньому музеї 22 січня відкрилася Міжнародна виставка «The Art of Zhen Shan Ren» («Мистецтво Істини, Доброти, Терпіння»). До неї входять 40 картин живописців із США, Канади, Австралії, Китаю, Тайваню, Японії і Таїланду. Роботи художників розповідають про красу вдосконалювання за школою Фалунь Дафа, про жорстокі репресії, яких зазнають прихильники цього вчення, про мужність людей, які не бажають відмовитися від своїх переконань. Виставка вперше експонується на Сході України.

Міжнародна виставка в Краматорську. Фото: Ілля Іванов / EpochTimes.com.ua

Міжнародна виставка в Краматорську. Фото: Ілля Іванов / EpochTimes.com.ua

Внутрішній зміст картин — пробудити в людині милосердя, прагнення до істини. Живописні полотна допомагають розкрити красу та благородство людської душі, в якій від народження закладений принцип всесвіту — Істина, Доброта, Терпіння. Це і стало метою художників, які створили унікальну експозицію, пояснюють організатори.

За словами завідувачки Краматорським міським відділом культури Ольги Барвінок, тема виставки її заінтригувала ще до відкриття, і вона поцікавилася, який резонанс має виставка в інших країнах. Виявилося — в якій би державі не експонувалася виставка, вона пробуджує в людей різні почуття. В одних — доброту і співчуття, в душі інших породжує прагнення до гармонії і краси, у третіх — протест проти насильства над людською особистістю.

Багато відвідувачів казали, що були зворушені картинами. У декого в очах блищали сльози, коли вони слухали гідів, що пояснюють зміст картин.

Екскурсоводи пояснювали: через свої роботи художники передають глядачеві стародавні знання, знайомлять із міфами і легендами Піднебесної. Все своє життя людині доводиться вибирати між добром і злом. І, залежно від його вчинків, людині відплачується за небесним принципом: за добрі справи — добром, за погані приходить покарання.

Зі злом у найбільш підступній і жорстокій формі зіткнулося багато авторів робіт, що представлені в експозиції. Наприклад, професор Чжан Куньлунь, скульптор і художник, відомий не тільки в Китаї, а й далеко за його межами, був за свою віру засуджений китайським режимом до трьох років ув'язнення. Ідея створення виставки належить саме професору Куньлуню. Одна з його картин відтворює нелюдські тортури, які переніс художник.

Майже всі автори робіт пройшли через трудові табори в Китаї, через приниження і жорстокість. Часто це були випробування на межі життя і смерті. А коли людина стикається із чимось абсолютно приголомшливим, то виникає потужна енергія, яка спонукає людину до дій. Так народжувалися одне за іншим живописні полотна. Вони відображають життя в усіх його проявах. Експозиція захоплює глядача непідробним реалізмом.


Попри все, картини залишають після себе оптимістичний настрій. Мужність, стійкість і сила духу прихильників практики Фалунь Дафа змушують людину повірити у свої власні сили, повірити в те, що добро переможе зло.

«Якщо одна, і друга, і десята людина піде з виставки, відкинувши затаєну ненависть, заздрість, злість, а проявить свою природну доброту, ситуація на сході України зміниться, припинять гинути люди», — сказала після перегляду картин одна з мешканок Краматорська.

Ірина Рудська


Читайте також:
Краматорськ побачить «Істину, Доброту, Терпіння»
«Позитивна підтримка у важкі часи» ― виставка китайських художників
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...