• Найтихіші місця планети: віч-на-віч з природою

  • Людмила Влох | Велика Епоха
    Четвер, 4 квітня 2013 року

Затишку і спокою бажають люди, втомлені благами цивілізації, галасом мегаполісів і пересиченістю інформаційного простору. Незаймана природа стала рідкістю, до того ж бажаною. Проте є ще на планеті найтихіші місця — незаймані куточки природи, де немає доріг, будинків, де спокій порушує щебіт пташок та шум водопадів.

Найтихіші місця планети. Криницький заповідник. Фото: intyrist.com

Найтихіші місця планети. Кроноцький заповідник.
Фото: intyrist.com

1. Кроноцький біосферний заповідник, Камчатка (Росія). На площі 1 млн 150 тис га (куди входить акваторія Тихого океану) зосереджено 8 діючих вулканів, термальні озера, водопади, знаменита долина Гейзерів (до 100 гейзерів). Близько половину площі покривають ліси, четверть вкрита кам'яними і крижаними пустелями високогір'я і гірськими тундрами. Кроноцький заповідник — унікальний куточок природи. Тут мешкають найбільші у світі бурі ведмеді, великі камчатські соболі, північні олені.

Непролазні зарості трави, яка сягає 4 м заввишки, не дають змоги пересуватися. Правда, можна натрапити на стежки ведмедів. Оглянути заповідник можна з вертольота.

Національний парк Олімпік — одне з найтихіших місць. Фото: nps.gov

Національний парк Олімпік — одне з найтихіших місць.
Фото: nps.gov

2. Національний парк Олімпік (штат Вашингтон). Це найбільший парк Сполучених Штатів. Розташований він на півострові Олімпік. 95% площі парку — це незаймана дика природа. Тут за один день можна побачити багатоярусні дощові ліси, покриті снігом вершини гір і морське узбережжя, що тягнеться на 117 кілометрів. А ще озера і водопади, ендемічні види тварин та ендеміки царства рослин. Це найтихіше місце в США.

Найтихіші місця. Танзанія. Фото: yana.kiev.ua

Найтихіші місця. Танзанія.
Фото: yana.kiev.ua

Заповідник Селус ще називають «парком жираф». Фото: facebook.com/biorussia

Заповідник Селус ще називають «парком жираф».
Фото: facebook.com/biorussia

3. Мисливський заповідник Селус, Танзанія. Це найбільший заповідник дикої природи в Африці, практично не займаний людиною. Його площа — 54 тис. кв. км. Його ще називають «парком жираф», оскільки багато цих довгошиїх тварин мешкає тут. А крім них близько 50 тис. слонів, леопарди та леви, бегемоти та крокодили тощо. Тут повністю заборонені людські поселення.

Національний парк Калахарі-гемсбок — одне з найтихіших місць планети. Фото: central-kalahari.botswana.co.za

Національний парк Калахарі-гемсбок — одне з найтихіших місць планети.
Фото: central-kalahari.botswana.co.za

4. Національний парк Калахарі-гемсбок (Kalahari Gemsbok), ПАР. Це величезна екосистема акацієвих саван, напівпустель і піщаних пустель площею близько 2 млн га, вільна від втручання людини. Однією з головних достоїнств парку є його приголомшливе розмаїття ссавців. Це величезні стада газелей, антилоп, зебр, сернобиків і гну, також досить рідкісна в усьому світі сіро-коричнева ньяла.

Червоні піщані дюни, самотні дерева парку і моторошна тиша приваблюють людей. Пустельні пейзажі дають відвідувачам можливості зробити чудові фото.

Стадо вівцебиків в національному Арктичному заповіднику дикої природи на Алясці. Фото: facebook.com/arcticnationalwildliferefuge

Стадо вівцебиків в національному Арктичному заповіднику дикої природи на Алясці. Фото: facebook.com/arcticnationalwildliferefuge

5. Національний Арктичний заповідник дикої природи, Аляска. Площа заповідника — 78 тис кв. км. Регіон населяють різні, серед яких і рідкісні види тварин: полярний ведмідь, вівцебик, смугастий тюлень, гренландський кит. Усі переміщення можна здійснити або пішими стежками, або повітряним транспортом.

Найтихіші місця планети. Національний парк Сінхараджа, Шрі-Ланка. Фото: miracleisland.wordpress.com

Найтихіші місця планети. Національний парк Сінхараджа, Шрі-Ланка.
Фото: miracleisland.wordpress.com

6. Національний парк Сінхараджа, Шрі-Ланка. Біосферний заповідник, що займає 12 га. Це найдавніший тропічний ліс Шрі-Ланки, одне з небагатьох на Землі місць, де первісні вологі ліси ще не знищені людиною. Це дикі джунглі з рідкісними видами метеликів, птахів, рептилій та ссавців. На території парку розкинулася мальовнича гряда гір.

Ліс Сінхараджа включений до списку «Світова природна спадщина» ЮНЕСКО.

Самбоджа Лестарі — заповідник для орангутантів. Фото: orang-utans.org

Самбоджа Лестарі — заповідник для орангутантів.
Фото: orang-utans.org

Самбоджа Лестарі, о. Борнео (Індонезія). Природа цієї частина острова з вини людини була майже знищена. У 2001 році Фонд Borneo Orangutan Survival почав викуповувати землю для відновлення тропічного та для створення реабілітаційних центрів й заповідників для орангутангів та інших вимираючих видів тварин. Проект охоплює майже 2000 га обезлісненої і випаленої землі. Під егідою фонду місцеві жителі висадили близько тисячі видів дерев, що відновлює втрачену екосистему та домівку багатьох тварин. Цей унікальний проект закликає людей жити в гармонії з природою.
Підписатися:

Коментарі