• Кельн: від заходу до світанку

  • Субота, 21 квітня 2007 року

Кельн - одне з найдивовижніших міст Центральної Європи. Він поєднує у собі чарівну комбінацію старовинних вулиць на березі річки, історичного центру, що чудово зберігся, а також кращих пам'ятників культури в Німеччині.

Римляни були першими, хто побачив потенціал цієї місцевості. Вони заселили територію Кельна в 33 році до н.е. і заклали фундамент для одного з найважливіших міст Німеччини на багато століть. Це місто тривалий час було західною колонією Римської Імперії.

Назва "Кельн" походить від словосполучення "Колонія Агріпіни" на ім'я римської цариці Агріпіни. До сьогоднішніх днів місто змогло зберегти свою пишність і може похвалитися найвідвідуванішим місцем країни - грандіозним собором - однією з найбільших готичних споруд, будь-коли побудованих людиною.

Насправді, Кельн відомий як місто церков. На кожному розі можна виявити якийсь монументальний собор. Усі вони настільки величезні, що в будь-якому іншому місті могли б стати легендою. Але тільки не в Кельні.Всі вони здаються карликами в порівнянні з центральним собором (Домським), розташованим у самому центрі міста. На мою думку, найбільшими перевагами собору є його розташування на березі річки Рейн і фантастичні вітражі на вікнах, які можуть конкурувати з кращими з римських. Ще більш чарівне багатство культурної спадщини Кельна - це місто є культурним серцем Німеччини з його дивовижною колекцією першокласних музеїв і художніх галерей. Але, напевно, найбільш привабливою особливістю міста є його жителі, відомі своїм тонким відчуттям гумору і пристрастю до веселості, яка виливається в щорічний карнавал - один з найбільших у Європі.

Кельн був практично знищений внаслідок бомбардувань під час Другої світової війни. Кажуть, що до кінця війни близько 99 % будівель міста перетворилися на руїни.

Одним з цікавих фактів є те, що, коли бомбардувальники супротивника не здійснювали атаки на Німеччину і повинні були з якоїсь причини повернутися, перед тим, як залишити повітряний простір Німеччини, вони скидали свої бомби саме на Кельн, найзахідніше німецьке місто.

Дивно, що собор уцілів, не враховуючи невеликих пошкоджень. Можливо, це сталося тому, що бомбардувальники супротивника використовували його як орієнтир і не хотіли його знищувати. Кельн також є важливим вузлом перетину залізничних колій і слугує зручним відправним пунктом для поїздок до Франції, Нідерландів і Бельгії. До Парижа всього лише чотири години потягом, а до Амстердама - дві.

У Кельні, як в багатонаціональному місті, можна знайти практично будь-яку їжу, яку тільки можна уявити, включаючи чудові китайські та індійські ресторани.

Шопінг

Найбагатолюдніший район для шопінгу - це пішохідна вулиця Хое, біля собору, яка веде на Шільдергасе. Це найбільший торговий район міста, в якому розташована мережа магазинів одягу, таких, як Gap, H&M і C&A, а також безліч універмагів.

На вихідних вулиці заповнюються музикантами і вуличними акторами, а центр Шільдергасе - торговими наметами, в яких продаються ювелірні вироби, фрукти і овочі.

Наймоднішою вулицею Кельна вважається популярна серед студентів і заповнена електричними вивісками Еренштрасе. Там ви зможете знайти все, починаючи від джинсів у стилі ретро, до меблів у стилі кіч, а також сучасні дизайнерські розробки. Ця вулиця, затиснена між магазинами сотнями затишних кафе і барів, завжди заповнена студентами і покупцями.

Пляшка "Eau de Cologne", або кельнської води, як і раніше є популярним, хоча вже не модним сувеніром, названим на честь міста.

Одна з найвідоміших марок "4711" одержала свою назву від номера будинку, де вона була винайдена. На сьогоднішній день її продають в магазині "4711" на розі Швертнергасе і Глокенгасе. Характерні пляшки з блакитною етикеткою досить красиві, хоча аромат - справа смаку.

Мистецтво

Музей Людвіга - це, напевно, одна з найкращих колекцій сучасного мистецтва Німеччини. Там зберігаються чудові роботи німецького імпресіонізму, включаючи Отто Дікса і Макса Ернста, а також вражаючу колекцію Пікассо і напрям поп-арт, який представлений Енді Уорхолом і Джаспером Джонсом.

Музей Валльраф-Ріхарц, що знаходиться в на диво сучасній будівлі кубічної форми, пропонує роботи художньої школи Кельна XVI сторіччя і володіє однією з найкращих колекцій картин цього періоду. Там також представлена хороша секція імпресіонізму, де представлені роботи Ренуара, Моне і Ван Гога.

Щоб дізнатися про життя і творчість соціаліста Кете Кольвіц, відвідайте музей Кете Кольвіц у Кельні, в якому є колекція її скульптур і монохромної графіки. Кольвіц вважається однією з найважливіших художників Німеччини за її виключно глибокі за змістом відтиснення і скульптури, присвячені темам людського страждання - війні, смерті, голоду та бідності.

Культура

Головна визначна пам'ятка міста - це грандіозний Домський собор, одна з найбільших готичних будов, що будь-коли зводились людиною. Його шпилі були найвищими в світі доти, доки не була побудована Ейфелева вежа, але вони, як і раніше, залишаються найвищими в місті. Втомливий підйом на дах собору вартий зусиль, оскільки перед очима відкривається вигляд на все місто, що зачаровує.

Поряд з Домським Собором знаходиться Римсько-німецький музей - один з найважливіших археологічних центрів Німеччини. Тут виставлені одні з найкращих римських знахідок району Рейну. Там є цікава колекція скульптур, скляного посуду і ювелірних виробів, але найзначнішим експонатом є мозаїка Діоніса, що має площу понад 70 кв. м.

Музей шоколаду не включений до списку культурної спадщини, проте, це одне з найпопулярніших місць у місті. У музеї ви знайдете інформацію про історію і способи виготовлення шоколаду. Будівля музею є діючою шоколадною фабрикою, головною визначною пам'яткою якої є фонтан з рідкого молочного шоколаду. Відвідувачам пропонують безкоштовну дегустацію, тому будьте готові чудово провести час.

Назір Кешвані. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...