• Візит у село епохи бронзового століття в Таїланді

  • П'ятниця, 20 квітня 2007 року

У північно-східній частині Таїланду, в місці злиття трьох невеликих річок в провінції Удон Тхані, знаходиться Бан Чіанг - село епохи бронзового століття.Легенда свідчить, що Бан Чіанг було відкрите одним незграбним молодим чоловіком, який спіткнувшись на дорозі в тому місці, де зараз знаходиться село, виявив природну сировину для виготовлення керамічних виробів.

Перші розкопки були проведені в 1967 році. Під час пізніших досліджень тут були знайдені свідчення доісторичного поселення, яке з'явилося приблизно в 3 600 р. до н.е. і проіснувало приблизно до 200 р. н.е. Це місце розміром приблизно в 20 акрів (8 гектарів) є одним з найбільших поселень бронзового століття в цій частині Таїланду.Бан Чіанг примітний тим, що до його відкриття вважалося, що в культурі південно-східної Азії в період бронзового століття панував застій; проте археологічні знахідки підтвердили добре розвинену металургію того часу. А ось зброї, яка часто асоціюється з цим періодом в Європі та в інших частинах світу, було знайдено вкрай мало.

Як і у випадку з іншими стародавніми містами світу, сучасний Бан Чіанг був побудований на місці кладовища і розвалин стародавнього поселення. Культурний шар в деяких місцях був виявлений на глибині 13 футів (4 метри) під поверхнею сьогоднішнього ландшафту. Оскільки люди в цьому місці жили досить довго, близько 4 тисяч років, можна дуже чітко прослідкувати їхню еволюцію від кам'яного століття до бронзового, а потім до залізного.Експонати демонструють велику різноманітність характерної кераміки, відомої як «Керамічна традиція Бан Чіанга». Чорне гравіювання і червоний малюнок на світло-коричневому фоні; S-подібні дуги і насічки у формі завихрень; кулястий і човноподібний посуд на підставках - це лише деякі види техніки, які використовувалася при створенні знайденої в поселенні кераміки.

Також серед артефактів представлені прикраси з бронзи і начиння, вироби зі скла, черепашок і каменю. У місцях поховання дітей були знайдені колеса з обпаленої глини з хитромудрими узорами. З якою метою вони використовувалися, поки що ніхто точно сказати не може.

Бан Чіанг - це також одне з найперших місць, де для створення повної картини поселення в розкопках взяли участь експерти з найрізноманітніших областей. Тоді як хронологія села Бан Чіанга залишається спірним питанням (деякі найраніші знахідки датуються бронзовим століттям, що на 1 500 років стародавніше, ніж будь-які інші в Таїланді, це приблизно співпадає з епохою бронзового століття в Китаї), це місце, надаючи нам можливість познайомитися з мирним сільським життям в глибокій старовині, безперечно, залишається одним з найважливіших для археології ув південно-східній Азії.


Удон Тхані

Місто Удон Тхані почало процвітати будучи головною повітряною базою США під час війни у В'єтнамі. Сильний вплив Заходу відчувається там і зараз, включаючи радіо «Голос Америки», яке транслюється на всю південно-східну Азію. Воно також є торговим центром і місцем сполучення для північного регіону. Це місто надає чудову можливість для відвідин деяких незвичайних місць у провінції.

Стародавні цивілізації

Бан Чіанг розташований приблизно в 50 кілометрах на схід від Удон Тхані, і є місцем 4-тисячної цивілізації, чиї знахідки досі не витягнуті із землі. Воно, разом з розташованим там музеєм, занесене до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Історичний парк Пу Пра Баат

У 42-х кілометрах на північний схід від Удон знаходиться історичний парк Пу Пра Баат, в якому розташовані незвичайні кам'яні споруди з гробницями і храмами. У багатьох печерах є доісторичні настінні малюнки. Стежиною, що звивається через парк, можна проходити цілий вечір, досліджуючи пам'ятники, які отримали назви з «Вуса Барот» - популярної історії в північно-східному Таїланді.


Ткацькі села

Всього у декількох хвилинах від Удон Тхані знаходиться декілька ткацьких сіл, які спеціалізуються на виготовленні «кхіт», - витканих уручну геометрично рівних ромбоподібних шматків тканини, які використовуються для декоративних аплікацій. Інші села біля Удона спеціалізуються на виготовленні високоякісного шовку.

Водоймище Пражак Сілпаком

Водоймище Пражак Сілпаком розташоване в центрі міста. Спочатку це було міське водосховище, яке тепер використовується як громадський парк. Вечірньої пори тут можна поїсти і зробити масаж.

Відкритий музей Вати По Срі Най

Перший відкритий музей в Таїланді. Тут можна побачити, як жили люди в давнину, а також їхні гончарні вироби і знаряддя праці.

Будівля Рахинутіт або міський музей Удон Тхані

Будівля була побудована в 1920 році, потім в 1988 вона була реконструйована і перетворилася на міський музей Удон Тхані. У ньому представлена експозиція, присвячена історії, а також археології і культурі міста.

Національний музей Бан Чіанг

У цьому музеї представлена історія Бан Чіанга в доісторичний період. У ньому виставлено безліч археологічних знахідок, в основному гончарні вироби і бронзові прикраси. Відкритий щодня з 09:30 до 16:30. Вхід - 30 бат.


Село королівської кобри

Щоб побачити екзотичне шоу з коброю, відвідайте село Бангкок Ся-Нга. Його жителі заробляють собі на життя тим, що відловлюють і вирощують королівських кобр - королеву всіх змій. Вони навіть влаштовують шоу з кобрами, щоб якось збільшити свій заробіток. Туристи можуть тут побачити це екзотичне дійство, а також купити місцеві прянощі в розпліднику з розведення королівських кобр Ваті Сі Тхамма.

Шоппінг в Удон Тхані

Найбільше місце для прогулянок в місті включає Plaza, універмаг робінзон, центральний кінотеатр, лотки етнічної кухні і конференц-зал. Тут ви зможете знайти ресторани Pizza Hut, Sizzler, Mister Donut і книжкові магазини KFC і B2S.

Шоппінг в Бан Чіангу

Товари тут в основному є сучасними копіями керамічних виробів і текстильної продукції стародавнього Бан Чіанга. Але в деяких магазинах можна знайти і деякі вироби місцевого виробництва. Постарайтеся бути схожим, порівняти і вибрати найкраще, оскільки магазинів там більше ніж досить.


Нічний базар Лум Удом

Цей величезний і людний ринковий комплекс просто неба розташований біля залізничного вокзалу на східній околиці міста. Там ви зможете купити одяг, сумки, продукти, домашнє начиння, іграшки, DVD та ігри. Причому від походу по цьому базару залишаються дуже приємні враження: ніхто не докучає, не нав'язує свій товар - тільки привітно посміхаються і кивають. Більшість магазинів закриваються о 10 вечора, за винятком декількох, які закінчують роботу трохи пізніше.

Назір Кешвані. Спеціально для Великої Епохи

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...