• Півострів Валдес: тісний контакт із природою

  • Четвер, 22 березня 2007 року

Споглядаючи загадкові води, що оточують півострів Валдес, ми бачимо перед собою незвичайну земну красу з яскравою своєрідністю рельєфів, і здається, що усе це сон.Південний регіон Аргентинської Республіки називається Патагонія. Є тут провінція Чубут, яка разом із півостровом Валдес є безцінним природним багатством, та важливим туристичним центром.

Розміри півострова Валдес - 96 км завширшки й 60 км у довжину. Він лежить на 42 градусі південної широти й 64 градусі західної довготи. Волею випадковості узбережжя півострова прийняло форму гігантського гриба. Він з'єднується із внутрішньою провінцією Чубут перешийком Карлос Амегіно. Ці землі оточені крутими й безладними кручами, з яких відкривається вражаючий пейзаж.

Панорама неповторної краси природи відкривається з відкритих рівнин, які є невід'ємною частиною Патагонського плато, і простираються далеко на схід.Завдяки формі півострова Валдес, затоки Сан-Хосе й Нуво утворюють красиву глибоку лагуну. Завдяки цьому на півдні Аргентини з'явилися побудовані природою гавані Пуерто Мадрин і затока Нуво.

У цій частині півострова, у провінції Чубут, клімат прохолодний узимку, та спекотний і посушливий улітку, із сильними південно-західними й північно-східними вітрами. Температура влітку досягає + 38°C а взимку наближається до 0°C.

Типовим пейзажем є, переважно, Патагонський степ, що щедро представлений численними колючими чагарниками, адаптованими до сухості цього регіону (середня кількість опадів - 250 мм у рік). Тому тут часто зустрічається низькоросла рослинність, висушена пустелею, із дрібними листочками.


Подивіться на розмір!

У водах, що оточують півострів Валдес, водиться гігантський морський ссавець, що припливає до цих берегів у зимні місяці (у південній півкулі це червень і липень), щоб народити потомство й виховати дитинчат, а потім повернутися в холодні південні моря.

Його розмір сягає близько 15 метрів у довжину, і важить ця тварина 60 тонн. У нього на зубах є ворсинки, які полегшують харчування. Тварина дуже красива й славиться тим, що, зустрічаючись з агресією, воліє відступити. Цій тварині присвячений національний монумент, це південний (Аргентинський) кит.


Їх так багато...

На північному сході півострова Валдес створено природний заповідник Пунто Норте, а на південно-сході - Пунто Дельґада.

Навесні, з вересня по листопад, у природному заповіднику Пунто Норте спеціально споруджують загорожу для морських слонів, які перебувають під охороною Управління туризму Чубут. Їх також можна побачити в Пунто Дельґада й Калєта Валдес, де морські слони колись слугували важливою прикметою для рибалок, які й донині йдуть у море, щоб випробувати долю в пошуках риби.

Півострів Валдес - це справжнє царство птахів, де ширяють зграї гавіотас (чайок) і бігуас (місцевий різновид бакланів).

Морські леви утворили тут своє власне унікальне поселення, разом із пінгвінами, що поклали початок «пінгвінері», як називають Пунта Томбо. Вони залишаються в Південній Півкулі в помірно прохолодних водах Атлантики на період весни й літа. Тут вони розмножуються, і виводять потомство, а потім повертаються на південь.

У грудні півострів Валдес приваблює на лежбища безліч морських левів, які майже все життя проводять у воді. У цей час вони з'являються великими групами для продовження свого роду.

У місцевих водах також багато дельфінів, які разом із південним китом є особливою рисою аргентинського моря.


Як сюди потрапити

Якщо ви приїдете сюди порибалити чи попірнати в місцевих водах з аквалангом, не забудьте відвідати туристичне містечко Пуерто Пірамідес, де зможете знайти ідеальне місце для відпочинку. Ваша подорож буде дійсно незабутньою.

Свою назву це містечко отримало через форму берегової лінії у вигляді піраміди. Тут, головним чином, проходять туристичні заходи, пов'язані з появою південного кита. У містечку достатньо розвинена туристична інфраструктура з готелями, душами, транспортною системою й ресторанами.

Кароліна Джиріаті. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...