• Краків - новий гарячий напрямок для молодих мандрівників

  • Вівторок, 3 квітня 2007 року

Посунься, Праго! Стародавнє східно-європейське місто Краків має свою привабливість.

Вже темніло, коли Джоана Сівек, 21-річна студентка з Університету Техаса, йшла бруківками мостових стародавнього міста Кракова у Польщі. З нею були супутники - усі учасники програми обміну студентами в Ягеллонському Університеті. Вони були в захваті від своєї нічної місії - десь у підвальному приміщенні знайти пивний паб і вперше скуштувати свіжезвареного польського пива. "Це місто - справжній скарб", - сказала Сівек пізніше.

Донедавна усі секрети й скарби Кракова добре оберігалися. Але це історичне місто швидко стає одним із найгарячіших напрямків для молодих людей із усього світу. "Краків є найпопулярнішим напрямком серед студентів", - говорить Тереза Франкевич, власниця компанії "Doma Travel" у Лідені, Нью Джерсі, агентства, що спеціалізується на поїздках у Польщу. Інтерес частково пояснюється збільшенням кількості коледжів і програм студентського обміну в самому Кракові. Згідно з газетою "The Evenіng Standard", у цьому місті проживає близько 27 тисяч студентів. І коли вони не на заняттях, вони шукають способи відпочити й розважитися. За даними туристичного вебсайту Cracow-lіfe.com, у районі Старого Міста на одну квадратну милю припадає стільки барів, скільки немає в жодній країні світу.

"Краків - це нова Прага", говорить Каміла Кжош, 23-річна студентка Нью-Йоркського Університету, яка неодноразово відвідувала Прагу зі своєю родиною. Батьки Кжош емігрували з Польщі в США, коли їй було 9 років. Вона вважає, що багато молодих людей, які відвідують Польщу, мають схожу долю - це діти польських емігрантів в Америці, які бажають згадати своє історичне коріння.

Краків - друге за розміром місто в Польщі й одне з міст, які не постраждали під час Другої Світової війни. У Старому Місті збереглося багато соборів у готичному стилі й стилі барокко, деякі з яких були побудовані ще в VІІІ сторіччі. Ринкова площа (Rynek Glowny), найбільша середньовічна площа в Європі, і середньовічний замок Вавель (Wawel), розташований на пагорбі, - є одними із найпопулярніших туристичних місць у цій місцевості. Але для багатьох молодих туристів головним пунктом призначення став Казімеж (Kazіmіerz) - єврейський квартал до навали гітлерівських військ. Розташований за 10 хвилин ходи від замка Вавель, цей район став місцем розташування різноманітних барів, ресторанів, кафе й клубів.

Обмежені у коштах студенти завжди можуть легко знайти надійне й комфортабельне житло. У гуртожитку Momotown, розташованому у центрі Казімеж, студенти можуть провести ніч у кімнаті з десятьма ліжками всього лише за 14 USD, або за 18 USD у кімнаті із чотирма ліжками. Ще одне місце, де можна заощадити, - готель Stranger, визнаний в 2006 році путівником Lonely Planet Bluelіst місцем, де зупинялося найбільше молоді. Ніч у ньому коштує близько 15 USD, а у вартість входить необмежений Інтернет, відеоприставка, DVD і кабельне телебачення.

Дешевої їжї також удосталь. Chlopskіe Jadlo, що в перекладі означає "Селянська кухня", на перший погляд нагадує просто діру в стіні, однак, це улюблене місце тутешніх жителів і гостей, які бажають покуштувати справжню польську кухню. У ресторані готують таку студентську їжу як картопляні оладки й Smalec, хліб із салом. Комплексний обід коштує від 10 до 20 USD. Інше популярне кафе - це Jama Mіchalіka, легендарне місце зустрічей для молодих художників, де повний обід, включаючи традиційний борщ і пиріжки, коштує близько 9 USD.

Молоді гості Кракова просто у захваті від неймовірної кількості сортів пива, як місцевого, так і закордонного. Найулюбленіщі сорти включають Tyskіe, Warka і Lech, які можна знайти майже у будь-якому кафе, барі або клубі за ціною менше 1 USD за келих. Для дійсних цінителів пива є CK Browar, Королівська Польська Броварня, що випускає п'ять видів пива й слугує улюбленим місцем зустрічі для молоді. Її вхід виглядає майже так само, як і всі пивні паби в Кракові - маленькі сходи ведуть униз в затишне приміщення із бляклим світлом ламп і мідним блиском пивних бочок на задньому плані.

Нічне життя Кракова дуже бурхливе. Незліченна кількість клубів у районі Старого Міста просто вражає - починаючи від R&B, до техно й важкої долі. Відвідувачі можуть одержати масу приємних вражень навіть у одному клубі, тому що велика кількість із них оснащена декількома танц-залами, кожний для окремого напрямку в музиці. В одному з таких клубів, Фаустові, кімнати з'єднуються одна з іншою підземними тунелями. Кожна кімната спроектована у своєму стилі: є там і тихе кафе, і багатолюдний танц-пол, заповнений добре й модно одягненою космополітичною юрбою. Ще один чудовий клуб - Фьюжн. У ньому більше танцювального простору й кондиціонерів.

Молодим людям подобається той факт, що Краків усе ще залишається відносно нерозкритим для туристів місцем. На думку студентів, у цьому місті можна знайти все, що є в інших молодіжних містах Європи, крім юрби й туристів. Вони характеризують Краків головним чином, як місто хвилююче й веселе. "Люди тут сповнені енергії", - говорить Сівек - "Кожний приходить, щоб добре провести час.

Агі Сигнарович. Велика Епоха
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...