• Австралія: Подорож Північною Вікторією. Епізод перший (фотоогляд)

  • Вівторок, 24 квітня 2007 року

Наш триденний маршрут проходив північною частиною штату, в районі річки Маррі (Murrey, у російській традиції неправильно називається Муррей) - найбільшої з австралійських рік - і включав огляд декількох цікавих історичних містечок, а також довколишньої природи.

Пізнього ранку 16 лютого ми пішли на північ і через три з лишком години були на озері Бога (яке насправді не God's Lake, як можна подумати, а Lake Boga).

Серед численних озер в окрузі воно відоме тим, що на його березі знаходиться музей літаючого човна Каталіна. Для тих, хто не знає, поясню, що літаючими човнами називають літаки, здатні приземлятися на воду й плавати (а деякі - амфібії - вміють ще й сушею їздити).

Catalina Flying Boat A24-30 - одна з чотирьох збережених в Австралії. Під час Другої світової війни це був один із найпопулярніших літаків, незамінний у рятувальних операціях. Його навіть робили в СРСР за ліцензією.

Оскільки Каталіна - головна визначна пам'ятка озера й однойменного населеного пункту, то навіть покажчики з назвою (див. вище) виконані у вигляді профілю крила літака.

Усього за 14 кілометрів від озера знаходиться місто Свон Хілл (Swan Hill). За спогадами шотландського мандрівника й першовідкривача Томаса Мітчелла, який у 1836 році розбив на цьому пагорбі свій табір. У мілкій заводі за півмилі від табору жили лебеді, які репетували так голосно, що заважали спати, незважаючи на відстань. Так майбутнє місто одержало свою назву. Зараз це типове провінційне містечко з десятьма тисячами населення, де після п'ятої вечора зовсім немає чого робити.

Можна хіба що подивитися міську визначну пам'ятку - гігантську тріску, а потім піти гуляти на Маррі-річку.

На прибережних деревах живе безліч папуг-корел, які без перерви кричать і перелітають із одного берега на інший. Водиться тут і птах значно більший.

Він схожий на жовтоклюву колпицю. Цей родич лелек та ібісів живе у воді й харчується мальками риб та комахами, яких ловить, проціджуючи воду крізь потовщення на дзьобі. Невипадково англійською цей птах називається "ложкодзьоб" (spoonbill)

На заході ми поїхали шукати нічліг, але про це - наступного разу.


Аліса Ханцис
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...