• Через новий закон може статись відтік уболівальників зі станіонів

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Неділя, 19 січня 2014 року

Учора Верховна Рада прийняла закон, що посилює санкції по відношенню до футбольних уболівальників. Після його вступу в силу квитки глядачам будуть продавати за паспортами або водійськими правами. Посвідчення особи необхідно буде пред'являти і при вході на стадіон-арену.

Крім того, на трибунах заборонено буде використовувати фаєри, нецензурно лаятись та чіплятись до громадян. За дрібне хуліганство передбачене судове покарання: заборона на відвідування футболу від шести місяців до двох років, занесення в чорний список плюс штраф від 340 до 680 грн.

Прийняття нового закону викликало у партнерів української Футбольної федерації (ФФУ) масу організаційних і технічних питань, але до набуття чинності нових порядків на стадіонах Кабмін має розробити механізм їх роботи. Нововведення ж набудуть чинності через півроку, Президент України їх уже підписав.

На думку одного з ініціаторів прийнятого документа Вадима Колесніченка, депутата від Партії регіонів, новий закон оздоровить футбол. «Вболівальник буде приходити на футбольну арену з родиною, не боячись, що його вдарять, образять дружину чи дитину», ― зазначив він виданню «Сегодня».

У той же час фанати вважають, що нові правила не так заспокоять бешкетників на стадіонах, як призведуть до відтоку деякої частини вболівальників.

«Молодь зараз неохоче „світить“ своїми паспортами. Тому вона буде вибирати паби, щоб подивитися футбол», ― прокоментував «Вістям» футбольний фанат.

Нагадаємо, 16 січня 2014 року провладна більшість депутатів у парламенті без обговорення і без участі народних обранців від опозиції в ручному режимі прийняли з десяток важливих поправок до законів і п'ять законопроектів. Один з них ― закон про відповідальність за вчинення адміністративних правопорушень під час проведення футбольних матчів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...