• Вперше в історії ЧС з футболу проведуть взимку

  • Раїса Стецура | Велика Епоха
    Четвер, 9 січня 2014 року

Вперше в історії Чемпіонат світу з футболу 2022 року, який проходитиме в Катарі, призначений на зимовий час. Про це заявив генеральний секретар Міжнародної федерації футболу (ФІФА) Жером Вальке, повідомляє прес-центр організації

Традиційно мундіаль проводиться в червні-липні. Але в Катарі в цей час середня температура повітря становить близько +38 °С, а часом досягає +50 °С.

«Я думаю, що Чемпіонат світу з футболу 2022 року триватиме між 15 листопада і, найпізніше, 15 січня. Хоча це йде врозріз з традицією організації першості, але здоровий глузд підказує, що здоров'я футболістів важливіше. У цей період погода в Катарі буде найбільш сприятливою: в середньому десь +25 °С. Такі умови будуть ідеальними для футболу», ― заявив Вальке.

Він додав, що дане рішення є єдиним реальним, оскільки перенести турнір в іншу державу не представляється можливим.

Однак у федераціях зимових видів спорту вважають, що зимовий час проведення ЧС-2022 негативно вплине на глядацький інтерес до хокею, ковзанів, лиж та інших видів зимового спорту. Міжнародна федерація лижного спорту (ФІС) навіть запропонувала скласти спільну резолюцію проти перенесення фінального Чемпіонату на зиму.

«Спортивні федерації повинні поважати один одного. Перенесення Чемпіонату світу ФІФА 2022 року на осінь-зиму може увергнути зимові види спорту і всю світову спортивну систему в хаос», ― цитує ІТАР-ТАСС думку почесного президента Російського футбольного союзу В'ячеслава Колоскова.

Нагадаємо, Кубки світу ФІФА проводяться раз на 4 роки. За всю історію фінальних турнірів чемпіонатів світу пройшло 19 мундіалей. 20-е міжнародне змагання з футболу відбудеться в 2014 році в Бразилії, 21-е ― в 2018 році в Росії та 22-е ― в 2022 році в Катарі. Останній отримав таке право від ФІФА в грудні 2010 року в Цюріху.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...