• Велика хода проти розповсюдження диктатури китайської компартії пройшла у Гонконгу

  • П'ятниця, 3 липня 2009 року
Гонконг. Сьомий рік поспіль 1 липня (день, коли Гонконг перейшов під юрисдикцію Пекіна) у Гонконгу проходить масова хода та мітинг, якими народ висловлює своє негативне ставлення до комуністичному режиму (КПК). У цьому році кількість учасників ходи перевищила 70 тис. чоловік, що набагато більше, ніж в минулі роки. Люди висловлювали невдоволення головою адміністрації Гонконгу, Цзеном Іньцюанем, а також вимагали проведення загальних виборів і повернення влади народу.

Хода почалося о другій половині дня і тривала 4 години. За словами організаторів, в ній взяло участь 76 тис. чоловік. Люди несли різноманітні плакати і транспаранти, які вони самі виготовили вдома і на яких були висловлені різні невдоволення компартією, її політикою і чиновниками. Практично на всіх плакатах була критика і різке засудження політики Цзена Іньцюаня, що останнім часом все більше підпорядковується комуністичним лідерам КНР. Люди засуджують його за те, що він «зовсім не представляє інтереси народу» і вимагають його відставки.

Головними темами ходи були: велика різниця між бідними і багатими в країні, помилковість політики уряду, а також заклики поліпшити добробут людей і повернути владу народу.

Багато хто з учасників ходи в інтерв'ю нашим кореспондентам висловили свою думку про те, що тільки коли китайська компартія впаде, у жителів Гонконгу і всього Китаю буде надія на поліпшення життя у всіх областях. Вони говорили, що вийшли в цей день на вулицю саме тому, що «люблять свою країну і не люблять компартію».

Численні жителі Гонконгу взяли з собою на хід і своїх дітей, вважаючи, що майбутнє покоління має знати, який уряд добрий, а який поганий для людей і вміти відстоювати свої права.

Підписатися:

Коментарі