ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російська спецслужба звинувачує США у підготовці «зміни режиму» в Грузії

Велика Епоха
(istockphoto)

У вівторок російська служба зовнішньої розвідки звинуватила Сполучені Штати у підготовці «зміни режиму» в Грузії після парламентських виборів, що відбудуться в цій південнокавказькій країні 26 жовтня, і Вашингтон назвав цю заяву «абсолютно неправдивою», пише Reuters.

Служба зовнішньої розвідки Росії (СЗР) не надала жодних доказів свого твердження, але заява СЗР, що містить звинувачення, стала ознакою потепління відносин між Москвою та її традиційно прозахідним сусідом.

«Вашингтон сповнений рішучості домогтися зміни режиму в Грузії за результатами майбутніх парламентських виборів», – йдеться в заяві СЗР.

Адміністрація Байдена вже розробила масштабну інформаційну кампанію з дискредитації правлячої партії «Грузинська мрія».

Речник Державного департаменту Метью Міллер заявив журналістам, що Росія вже не вперше виступає з «абсурдною» заявою про втручання США у справи Грузії, назвавши це твердження «абсолютно неправдивим».

«Я хотів би лише відзначити іронію країни, Росії, яка незаконно окупувала 20% території Грузії в той час, як ми говоримо, роблячи ці абсурдні заяви про іншу країну», – сказав Міллер, маючи на увазі регіони Абхазії і Південної Осетії, окуповані Росією в результаті війни 2008 року.

Правляча партія Грузії «Грузинська мрія» не надала коментарів, але офіційні особи неодноразово звинувачували західні країни у підтримці грузинських опозиційних груп з метою втягнути країну в конфронтацію з Росією.

Після здобуття незалежності від Москви в 1991 році Грузія була однією з найбільш прозахідних держав-правонаступниць Радянського Союзу до різкого погіршення відносин із західними країнами цього року.

У червні Грузія ухвалила закон про «іноземних агентів», незважаючи на вуличні протести і засудження Заходу, а Тбілісі зблизився з Москвою, відмовившись запроваджувати санкції проти Росії через її війну в Україні.

Російські офіційні особи неодноразово високо оцінювали так звану «помірковану» позицію Грузії щодо конфлікту в Україні. Громадська думка в Грузії залишається рішуче проукраїнською.