• США перешкоджають проведенню обстежень худоби?

  • Середа, 27 лютого 2008 року
Як стверджує Центр із контролю за захворюваннями і профілактики, після 1996 року з’явився вагомий аргумент, що спалахи „коров’ячого сказу” мають стосунок до так званої „хвороби Крейтцфельда-Якоба” у людей.

За спостереженнями в коров’ячих стадах, ця хвороба виникає, коли до їжі для худоби починають додавати „м’ясні субпродукти” (яловичий жир, кісткове борошно або дешеві джерела білка).

Факти показали, що людині дана хвороба може передатися при споживанні зараженої яловичини. Але дискусії стосовно того, як ліквідувати синдром „коров’ячого сказу”, або губчастої енцефалопатії корів, все ще тривають.

В грудні 2003 р. інспектори виявили у Вашингтоні перший випадок „коров’ячого сказу” всередині країни (згодом виявилося, що тварина була завезена із Канади). Не пройшло й декількох днів, як 53 країни по всьому світу відмовилися від імпорту американської яловичини. Згідно з дослідженнями міністерства сільського господарства США, в одному лише 2004 році галузь виробництва яловичини втратила від 3,2 млрд. до 4,7 млрд. доларів.

Тим не менш, коли підприємство з обробки високоякісної яловичини в Канзасі „Creekstone Farms Premium Beef” здійснило спробу провести обстеження всієї худоби всередині підприємства, щоб перевірити наявність „коров’ячого сказу”, міністерство сільського господарства США заборонило це робити.

Причина заборони ніби полягала в тому, що подібне обстеження може створити удаване відчуття безпеки, адже більша частина худоби надто молода, щоб показувати симптоми хвороби під час забою. Проте, за словами критиків, міністерство сільського господарства США заважає проведенню обстежень з тієї причини, що якщо знову буде знайдена інфікована скотина, то це ще раз призведе до величезних утрат для галузі виробництва яловичини.

Годування великої рогатої худоби яловичими субпродуктами викликало спалахи „коров’ячого сказу” у Великобританії в 1980-х і 1990-х, але США не забороняли цю практику до 1997 року. Канада наклала подібну заборону в тому ж році, проте з того часу вже було виявлено 11 випадків зараження, останній – у травні минулого року. 

Глобальні зусилля з метою зупинити поширення „коров’ячого сказу” тривають, але вони ускладнені тим, що вчені все ще недостатньо вивчили це захворювання.

Дослідження Спілки споживачів у 2004 році виявило: 88 % американців вважають, що яловичина, призначена для харчових цілей, обов’язково має піддаватися перевірці. Однак міністерство сільського господарства США стверджує, що програма вибіркового контролю є більше ніж достатньою.

В останні місяці низка країн зняли свою заборону на імпорт яловичини із США, але відновлення довіри споживачів забере значно більше часу.

Дана стаття є скороченою версією статті, опублікованої на сайті журналу „Планета Земля” (motherearthnews.com).

Версія англійською

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...