• Самими грошима Ліван не відновити

  • Середа, 6 вересня 2006 року

На конференції, що відбулася 31 серпня в Стокгольмі з приводу майбутнього відновлення Лівану, вдалося зібрати майже 940 млн. доларів, що майже удвічі більше суми 500 млн., яку планував зібрати шведський уряд – організатор конференції.

США пожертвували більше 200 млн. доларів, Європейський Союз обіцяв 50 млн. додатково до зобов'язань, здійснених до війни.

Проте член комісії Євросоюзу Беніта Ферреро-Валднер, виступаючи на прес-конференції у Брюсселі вдень, до того вже попередила, що самі лише гроші не зможуть відновити Ліван. Вона розцінює фінансову допомогу тільки як перший крок і думає, що Євросоюзу потрібно проявити солідарність із ліванським народом.

”Відродження Лівану буде складним процесом, в якому змішаються фінансові, юридичні та політичні завдання. Перше, що ми повинні здійснити – це відновити повноваження ліванського уряду, тим самим підтримавши плани реабілітаційних робіт, розвитку й реформування”, – говорить пані Ферреро-Валднер.

Ліванський уряд за підтримки збройних сил ООН узяв на себе відповідальність управляти територією країни і роззброїти "Хезболлах", в той час, як Ізраїль зобов'язався вивести свої війська з південного Лівану, відповідно до резолюції 1701 ООН.

ООН неодноразово закликала Ізраїль зняти блокаду повітряного простору і водного Лівану. Ізраїльський уряд відповів, що не відмінить блокаду до поти, поки "Хезболлах" контролює південний Ліван.

Спостерігачі скептично ставляться до того, що слабкий ліванський уряд здатний зі свого боку виконати резолюцію ООН.

”Суверенітет ліванського уряду повинен бути повністю відроджений”, – заявила Ферреро-Валднер, додавши, що він повинен відновити свою владу в країні, і що Європейський Союз готовий допомогти ”реабілітації, реформам і планам розвитку”.

До того, як спалахнула війна, Ферреро-Валднер обговорювала плани соціально-економічного розвитку Лівану. Вона відзначила, що війна збільшила зобов'язання ЄС із проведення реформ на Близькому Сході.

Ізраїльські бомбардування впродовж 34-х днів бойових дій істотно пошкодили інфраструктуру Лівану і майно вартістю мільярди доларів, сказав прем'єр-міністр Лівану Фуад Синьйора на конференції у Стокгольмі.

Коли журналіст шведського телебачення на прес-конференції поставив питання прем'єр-міністрові Швеції Горану Персону про те, чи дотримується Ізраїль міжнародного права, він відповів: ”Зрозуміло, Ізраїль повинен дотримуватися міжнародного права. Проте слід сказати про те, що "Хезболлах" його порушує. Викрадання ізраїльських солдатів і бомбардування цивільних об'єктів в Ізраїлі також не відповідають міжнародним законам”. Прем'єр-міністр також сказав, що покласти край блокаді Лівану – дуже важливо для Ізраїлю.

Чова Чу. Велика Епоха

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...