• Переслідування Фалуньгун, що триває 10 років, — протизаконно. Частина 2

  • Понеділок, 20 липня 2009 року

Навіть у рамках правової системи комуністичної партії Китаю (КПК) переслідування протизаконне.

Для засудження послідовників Фалуньгун судова система Китаю використовує статтю 300 Кримінального кодексу, яка спирається на «Перешкоду виконанню державних і адміністративних законів шляхом створення і використання організацій сектантського і єретичного характеру». У минулі десять років КПК використовувала Народний конгрес, Верховний суд і Верховну прокуратуру, щоб забезпечити різні інтерпретації закону для виправдання переслідування Фалуньгун. Але жодна з цих інтерпретацій з юридичної точки зору не правомочна.

Стаття 36 Конституції Китайської Народної Республіки ясно заявляє, що «громадяни мають свободу віросповідання». Стаття 3 Кримінального кодексу вказує, що «дія, яка однозначно визначається як злочин, має бути покарана законом. Коли дія неоднозначно визначена законом як злочин, воно не може тягти за собою кримінальну відповідальність». Фалуньгун не згадується ні в Кримінальному кодексі, ні в будь-яких інших законах.

Розслідування показує, що ввідна частина, яка обґрунтовує значення статті 300, в 1997 році була змінена, а саме: з «припинення контрреволюційної діяльності» на «захист законів нації і забезпечення гарантії адміністративного права».

Щоб цей закон можна було застосовувати, потрібно, аби передбачуваний злочин порушував названий Народним конгресом закон. По-друге, злочинець повинен навмисно діяти в порушенні одного з таких законів. Особливо «перешкоджання виконанню державних і адміністративних законів» значно відрізняється від «порушення правових норм». Наприклад, побиття поліцейського з метою перешкоди здійснення заборони дорожнього руху є «перешкодою виконанню державних і адміністративних законів». До цього, проте, не належить проїзд на червоне світло світлофора.

Як доказ провини послідовників Фалуньгун, в основному, суди використовують листівки Фалуньгун, або ж компакт-диски і аргументують тим, що Фалуньгун — це культ. Але це не доводить ні те, що Фалуньгун культ, ні те, що він якимось чином порушує здійснення правових норм. Суди КПК використовують всілякі логічні прийоми, жоден з яких не виправдовує арешт послідовників унаслідок «перешкоди виконанню державних і адміністративних законів шляхом створення і використання організацій сектантського і єретичного характеру».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...