• Рух за права людини: «Негайно поверніть доступ до Порталу–Credo.Ru!»

  • Четвер, 29 січня 2009 року
«Зачищання» «Порталу-Credo.Ru» — незалежного Інтернет-видання про релігію — частина операції із «забезпечення» Помісного собору Російської православної церкви московського патріархату (РПЦ МП)?

Увечері 23 січня близько 21:30 за невстановленими причинами був зупинений доступ користувачів Інтернету до незалежного інформаційно-аналітичного видання про релігію «Портал-Credo.Ru». Редакція Порталу заявила, що нічого не знає про причини того, що сталося, і жодна з технічних служб, що забезпечують розміщення Порталу в мережі, ніяк не пояснює цей інцидент, а технічні причини відключення виявити не вдається.

Напередодні «доленосних» Архієрейського та Помісного Соборів РПЦ МП, які пройдуть у період з 25 по 29 січня і яким треба буде обрати нового Патріарху цієї церкви, силові структури Російської Федерації розпочали широкий комплекс заходів із «забезпечення» проведення Соборів та виборів Патріарху. Зокрема, 23 січня уряд Москви повідомив про створення особливого Штабу із проведення Соборів «за участі всіх зацікавлених органів», а ГУВС Москви — про стягання до храму Христа Спасителя, де пройдуть вибори, 12 тисяч ОМОНівців та бійців внутрішніх військ.

Жертвою відповідної кампанії в Інтернеті став офіційний сайт Російської православної автономної церкви; суттєво обмежений доступ російських користувачів до українських православних ресурсів. На фоні вкрай агресивної передвиборчої кампанії одного з кандидатів на патріарший престол, який підкреслює свою близькість із Кремлем, все це справляє враження продуманої та цілеспрямованої кампанії силового пригнічення й до того небагатьох джерел об’єктивної або опозиційної інформації про те, що відбувається РПЦ МП.

Проти «Порталу-Credo.Ru», який чесно та відповідально висвітлює всі сторони церковно-громадського життя в Росії, вже не раз проводилися кампанії переслідування і наклепів. Про високий професіоналізм цього видання свідчить і той факт, що жодного разу обвинувачення проти нього не було доведено до суду, хоча б «басманного». І на цей раз діячі РПЦ МП та їх прибічники у владі, що як вогню бояться правдивої інформації, вирішили не вдаватися до чесного та відкритого діалогу, а використати грубу силу.

Загальноросійський громадський рух «За права людини» висловлює своє крайнє обурення діями російської влади, яка прямо чи непрямо підтримує один із церковних кланів, що рветься до вищої влади в РПЦ МП. Вимагаємо негайного розблокування «Порталу-Credo.Ru»! Клерикальна цензура у вільному глобальному Інтернеті недопустима!

Лев Пономарьов. Всеросійський громадський рух «За права людини»
Підписатися:

Коментарі