ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Італії заарештовано 13 тюремних охоронців за підозрою у катуванні неповнолітніх ув'язнених

Велика Епоха
Ув'язнений (istockphoto)

Італійська поліція заарештувала 13 тюремних охоронців за підозрою в тортурах і жорстокому поводженні з неповнолітніми ув'язненими, повідомила в понеділок прокуратура Мілана, повідомляє Reuters.

Окрім 13 охоронців, 12 з яких працюють у міланській колонії для неповнолітніх ім. Чезаре Беккаріа, ще вісім співробітників були відсторонені від роботи, йдеться у заяві прокуратури.

У колонії для неповнолітніх працює 50 охоронців, але вона не мала директора протягом 20 років. В'язниця негайно не прокоментувала арешти, в той час, як головна профспілка охоронців опублікувала заяву, в якій заявила, що вона "стривожена" новинами про розслідування.

"Ми знаємо, що пенітенціарні охоронці по всій Італії працюють з професіоналізмом і людяністю ... Однак, як завжди, ми покладаємося на судову владу, яка якнайшвидше проллє світло на цю справу", – заявили в профспілці SAPPE.

За словами прокурорів, розслідування ґрунтувалося на звітах омбудсмена з прав ув'язнених і використовувало як свідчення неповнолітніх ув'язнених чоловічої статі, так і записи телефонних розмов і камер спостереження зсередини в'язниці.

За їхніми словами, передбачувані злочини були скоєні з 2022 року по сьогоднішній день.

"Це болюча справа і погана сторінка в (історії) установ", – заявив на пресконференції головний прокурор Мілана Марчелло Віола.

Він додав, що затримані були в наручниках, тому не могли захистити себе, і їх били так, щоб не залишалося слідів.

"Підозрювані вважали, що їхні дії були виправдані як виховні, у відповідь на погану поведінку ув'язнених, але замість цього це було незаконне насильство", – заявила журналістам прокурор Летиція Маннелла.

Італія, як і інші європейські країни, неодноразово стикалася з проблемами у своїх в'язницях, причому наглядові органи стверджують, що багаторічне недофінансування призвело до масового переповнення і поганих умов утримання ув'язнених.

Однак кількість неповнолітніх ув'язнених у цій країні відносно невелика, хоча й швидко зростає. За даними організації "Антігона", що займається захистом прав ув'язнених, станом на кінець лютого в 17 центрах утримувалося 532 неповнолітніх ув'язнених, порівняно з 381 у 2022 році.